עובדים בעיריית חיפה מתלוננים: “ניר שובר, עוזר ראש העיר, עובר בין המחלקות בעירייה ומבקש מעובדים שיתפקדו אצלו לליכוד. הוא רומז שכדאי לעובד לעשות את זה”. כל זאת בניגוד למותר. ומה בעירייה אומרים על זה?

זה מה שעושה עוזר ראש העיר חיפה, ניר שובר, בזמן שהוא מקבל שכר ממשלמי המיסים בעיר - כך לפי עדויות עובדים: "בימים האחרונים הוא עובר ומנסה להחתים עובדים בעירייה להתפקד אצלו לליכוד. אנשים לא יודעים מה לעשות עם זה. למה אנחנו צריכים לעבור את זה מצד עוזר ראש העיר?"

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, הוציאה מכתב שדאגה לשלוח לכל חברי מועצת העיר בו היא מבקשת מהם שלא לפנות לכל עובד עירייה, בכל בקשה או שאלה ולעשות את זה רק דרך אנשי לשכתה או יועציה. אגב, מדובר בהרואה שאין לה אחיזה משפטית בעליל. אבל כפי שנאמר- נאה דורש, נאה מקיים כנראה שלא קיים בתוככי לשכתה של ראש העיר קליש רותם. לידי "ניוזים צפון" הגיעו בימים האחרונים עדויות של מספר עובדים בעיריית חיפה שמספרים על פעילות לא שגרתית, ולא חוקית לכאורה מצד לא אחר מעוזר ראש העיר, מר ניר שובר. כזכור - לפני יותר משבוע ניר שובר החליט שהוא משנה כיוון (פעם נוספת) ועובר מתמיכה נלהבת וחברות במפלגת העבודה וחברות צמודה לאבי גבאי - הוא עובר לליכוד. ולא סתם עובר לליכוד, אלא אף הודיע שיתחיל לפקוד אנשים. כזכור - בעבר שובר הביע תמיכה נלהבת בראש העיר הקודם יונה יהב ואז עבר לתמוך בעינת קליש רותם. אלא שהמעבר החד של שובר, לא היה מפריע לאיש אם לא היה משתמש במעמדו בצורה האסורה על פי החוק והנוהלים. וכך, מסתבר שבזמן שמר שובר מקבל שכר ממשלמי המיסים (הגבוהים) תושבי חיפה כדי למלא את תפקידו נאמנה עבור התושבים, הוא עובר בין מחלקות העירייה בפעילות חריגה. כך מספר י' - עובד ותיק באחת המחלקות: "הוא נכנס שבוע שעבר אלינו למשרד, ישבנו שם כמה עובדים והוא התחיל לעבור אחד אחד ולבקש שיחתמו וימלאו טפסים ויתפקדו אצלו ל'ליכוד'. הסתכלנו אחד על השנייה נדהמים. לא הבנו מה פתאום הוא נכנס ומבקש דבר כזה מעובדים. אחד מהעובדים אמר לו בנימוס שהוא כבר חבר בליכוד- ושובר אמר לו שכדאי לו להתפקד אצלו. לא הבנו מה זאת אומרת 'כדאי לו'". גם נ', עובדת עיריית מזה מפר שנים קיבלה פנייה דומה ממר שובר: "הוא ניגש אליי ולעוד שתי עובדות וביקש שנתפקד אצלו לליכוד. זה מצב לא נעים - אם תגיד לא לאדם שיושב בלשכת ראש העיר, מחר פתאום יכולים לנחות עליך כל מיני דברים. ומצד שני, אף אחת מאיתנו לא התפקדה לאף מפלגה ונראה לנו שבכלל אסור לעובד בתוך העירייה לעסוק ככה בפוליטיקה". מערכת "ניוזים צפון" פנתה בנושא הזה למשרד הפנים שהודיע שהוא עורך בדיקה בנושא, שעל פניו נראה כלא תקין.  

בעיריית חיפה, אותה עירייה שהמחלקה המשפטית בה פועלת נמרצות כדי להציג מנהל תקין, לכאורה, לאחר מספר פניות – לא מצאו לנכון, כמו באינספור פעמים להשיב לשאלה הפשוטה:

מדוע עובדי העירייה צריכים להיות נתונים ללחצים בעלי גוון פוליטי במקום עבודתם מצד עוזר ראש העיר, ניר שובר?

מדוע מר שובר, שמקבל שכר נכבד מכספי משלמי המיסים עוסק בעסקנות פוליטית אישית בזמן העבודה?

אם וכאשר תתקבל תגובה מהעירייה, נשמח להביא אותה במלואה, כמו גם של מר ניר שובר.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות
Close
Close