עונש חמור למבריח הביצים הסדרתי באזור חיפה: נשלח לשבעה חודשי עבודות שירות וקנס כבד

בית משפט השלום בחיפה הרשיע עבריין בגין רצף מעשים העלולים להפיץ מחלות ולסכן את הציבור, ובתוך כך הברחת ביצים ושיווקן, וגזר עליו 7 חודשי מאסר בפועל, קנסות כספיים על סך כולל של 45,000 שקלים והתחייבות כספית לא לחזור על עבירות אלו בסך 50,000 שקלים. על פי החלטת בית המשפט, המאסר ירוצה בדרך של עבודות שירות. מדובר בהרשעה שלישית של הנאשם באותו הנושא, ובהתאמה, גם העונש הוא מהחמורים שנגזרו על עברייני הברחות מזון. על פי רוב, עונשי בתי המשפט בעבירות דומות מסתכמים בקנסות בלבד ובמאסרים על תנאי. תחילתו של הסיפור לפני כשנתיים וחצי כאשר מוחמד עמשה, תושב חיפה בשנות ה־40 לחייו, נתפס לראשונה בגין הובלת ביצים שאינן מוחתמות או בעלות תעודת משלוח, החזקתן ושיווקן, באופן המסכן את בריאות הציבור. ואולם, מסתבר שהפעם ההיא לא הרתיעה אותו ולאחר כשנה נתפס בשנית באותה עבירה. ולאחר מכן, פחות מחודש נתפס גם בשלישית וברביעית על ידי מפקחי היחידה לאכיפה ולחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות.

משרד החקלאות חוזר ומדגיש כי כאשר ביצים לא מוחזקות בתנאים מתאימים, עולה הסיכון לתחלואה בחיידק הסלמונלה ועל כן קיים סיכון ממשי לבריאות הציבור. בדומה לכך, גם העדר מיון מבוקר ותהליך הוצאת ביצים סדוקות שבורות, כתמי דם, עובש וכן חוסר שמירה על טמפרטורה אחידה מאפשרים את התפתחות החיידק ומהווים סכנה בריאותית לציבור.

על פי כתב האישום שהגיש משרד החקלאות נתפס עמשה בהברחה של מעל 4,500 ביצים בכל פעם. הביצים לא מפוקחות בהתאם להנחיות השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות – לא היו ארוזות כנדרש, לא מוינו בתחנת מיון, לא סומנו בתאריך אחרון לשיווק ולא הוחתמו בחותמת של תחנת מיון מורשית לשיווקן. כמו כן, הביצים הובלו ללא תעודת משלוח של המועצה לענף הלול להובלתן. מחקירת הנאשם עלה כי הוא התכוון לשווק ולהפיץ את הביצים בצפון הארץ.

היום, כאמור, הורשע עמשה ונגזר עליו עונש חמור ביחס לעונשים שניתנו בעבר על עבירות דומות.

 

 

צילום אילוסטרציה: מועצת הלול

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות