הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה פורצת דרך בתחומה: תואר שני במשפטים למי שלא משפטנים.יות!

מחפשים תואר שני ייחודי ומעניין שיעזור לכם בעבודה ובחיים בכלל? אוניברסיטת חיפה מתחדשת ומתקדמת ויוצאת בחידוש ייחודי וראשוני באזור הצפון כולו: תואר שני במשפטים למי שלא משפטנים.יות שיעניק לבוגרים ולבוגרות התכנית ידע משפטי מעמיק, שיעשיר ויעמיק את היכולות הקיימות שלהם בשוק התעסוקה. "תחום המשפט נוכח כיום כמעט בכל מקום בעולם התעסוקה ובחיים בכלל. מנהלים ומנהלות נתקלים באופן תדיר בסוגיות שהבנה משפטית תעניק להם יתרון עצום בבואם לטפל בהן. תואר שני במשפטים הוא כלי שקשה להפריז בחשיבותו לעולם התעסוקה של המאה ה-21", מוסיפה פרופ' שולמית אלמוג, ראשת התכנית לתואר שני בלימודי משפט. נדמה שאין תכנית שמשקפת בצורה טובה יותר את מהפכת המולטי-תואר של אוניברסיטת חיפה מהתכנית לתואר שני בלימודי משפט לבוגרי ובוגרות תואר ראשון שאינו משפטים, שההרשמה אליה החלה בימים אלה. מטרת התכנית היא להטמיע את הידע המשפטי של התואר השני יחד עם הידע שעימו מגיעים הבוגרים והבוגרות מתחומי מדעי הרוח, החברה, מנהל עסקים ועוד. התוצאה: בוגר שידע להתמודד בצורה טובה ומעמיקה יותר עם שלל הסוגיות המשפטיות שהוא נתקל בתחום עבודתו הספציפי. ובעולם של ימינו, אין תחום שהמשפט לא הגיע אליו. מנהלי ומנהלות בתי ספר נתקלים בשלל סיטואציות שהמשפט הוא חלק בלתי נפרד מהן: החל מנושאי פגיעה בפרטיות, דרך פגיעה ולשון הרע ברשתות החברתיות וכלה בתלונות של הורים על החלטה כזו או אחרת. מנהלים בתחום הפיננסים נתקלים באופן תדיר בסוגיות של דיני כלכלה. מנהלים בתחום ההיי-טק עוסקים באופן קבוע בשאלות מתחומי המשפט והטכנולוגיה. עובדים בתחום התקשורת נתקלים בשאלות של זכויות יוצרים וקניין רוחני, מנהלי משאבי אנוש בזכויות עובדים וכל זה בלי להזכיר סוגיות כמו חוזים, מכרזים, מנהל תקין, רפורמות ועוד סוגיות שאין מנהל ומנהלת שלא פגשו בהם.
אוניברסיטת חיפה. תואר שני חשוב גם למי שלא משפטן. נית. צילום. פיקסבייאוניברסיטת חיפה. תואר שני חשוב גם למי שלא משפטן. נית. צילום. פיקסביי

התכנית החדשה בפקולטה למשפטים תעניק לבוגריה את הידע והכלים להבין לעומק בסוגיות מסוג זה – ועוד רבות אחרות, והיא כוללת קורסים מתחומי המשפט המינהלי, המשפט הפלילי, דיני עבודה, דיני נזיקין, דיני משפחה, תיאוריה משפטית, משפט וחברה ועוד. התכנית אף כוללת הרצאות אורח ייחודיות של צמרת המשפט הישראלית, בסוגיות משפטיות אקטואליות. 32 שעות לימוד סימסטריאליות, למעלה ממחצית ממשך הלימודים, יוקדשו ללימודים בתחומי משפט עם זיקה לתחומי התואר הראשון של כל בוגר ובפן המעשי יותר, כתיבת שתי עבודות סמינריוניות.

מכיוון שהתכנית כולה מוכוונת להשתמש בידע התיאורטי כדי להעניק כלים וידע מעשיים לשוק התעסוקה, היא מורכבת משני ימי לימוד, כך שניתן לשלבה יחד עם העבודה הקיימת. כיום התכנית פתוחה לבוגרי ובוגרות מדעי הרוח, החברה, הרווחה והבריאות, מינהל עסקים, משאבי אנוש וחינוך– כשבשנה הבאה מתוכננת הרשמה גם לבוגרי תואר ראשון מתחומי המדעים.

“הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה היא פורצת דרך בשילוב של הדיסציפלינה המשפטית עם דיסציפלינות שונות, שנראו בזמנו לא קשורות והיום הן מובנות מאליהן: משפט וטכנולוגיה, משפט וסייבר, פמיניזם ומשפט ועוד. התוכנית החדשה שלנו מיועדת לאלה שמבינים שבמציאות של ימינו, לא מספיק לדעת רק תחום ידע אחד וידע מולטי-דיסציפלינרי הוא הכרחי”, סיכם דיקן הפקולטה למשפטי פרופ’ אורן גזל-איל.

לקבלת פרטים נוספים לגבי התואר ניתן לפנות לטלפון : 04-8240007

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות
Close
Close