ברוגוזין לכל שם יש נר

השנה בחרו בחטיבה העליונה רוגוזין לציין את יום השואה בצורה קצת אחרת ולהעמיק את החיבור האישי-אנושי של התלמידים עם הסיפורים האישיים של הנספים, באופן חווייתי, יצירתי, פעיל ורגשי. במסגרת מיזם "לכל שם יש נר" קיבלו התלמידים נרות והתבקשו לסרוק את הברקוד על גבי הנר ולקרוא את המידע על הנספה: פרטים אישיים עליו ועל משפחתו, רקע היסטורי על האזור בו התגורר, המחנה בו שהה ונרצח ועוד.

לאחר מכן הכינו התלמידים תוצר יצירתי, כגון כרזה/תמונה/יומן/מיצג ועוד, שמיצג את המידע שקראו ואת התחושות שעלו תוך כדי התהליך. התוצרים מוצגים בתערוכה המוצגת בימים אלה בבית הספר.
הבוקר, התאספו התלמידים יחד לצד המיצגים שהכינו, והדליקו את נרות הזיכרון של הנספים עליהם למדו וקראו. תלמידי המשלחת לפולין ידליקו בהמשך את נרות במחנה בו נרצח הנספה לזכרם.
נזכור ולא נשכח.

צילום: החטיבה העליונה רוגוזין

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  Back to top button
  נגישות