המערב הפרוע זה כאן: עלייה של 130 אחוז במספר נפגעי ירי פלילי שהגיעו לטיפול ברמב”ם

אנשי מערך הטראומה של רמב"ם לא זוכרים כזה שטף של פצועי ירי שהגיע לבית החולים רמב"ם מאז מלחמת לבנון השנייה, ההבדל הוא שאז, ב-2006, היה מדובר במלחמה, ואילו ב-2019 מדובר בעליה קיצונית באלימות פלילית. בשליש הראשון של 2019, בין תחילת ינואר לסוף אפריל הובאו לרמב"ם 32 פצועי  ירי, וזאת לעומת 14 פצועי ירי בתקופה המקבילה בשנה שלפני.
הנתונים שנאספו השבוע על ידי אנשי מערך הטראומה מטרידים במיוחד כאשר מפלחים אותם: 29 מתוך 32 נפגעי הירי שהובאו לרמב"ם הם מהמגזר הערבי, ורוב הפצועים 18 מתוך 32, הגיעו מאתר אחד – העיר טמרה בגליל.

ד”ר האני באחוס, ראש מערך הטראומה של רמב”ם, מתייחס לנתון החמור ואומר: “עלייה של 130 אחוז במספר נפגעי הירי לעומת שנה שעברה צריכה להדליק אור אדום אצל מקבלי ההחלטות. מדובר בתופעה שחייבת טיפול מיידי כדי לבלום אותה. אנחנו כאן כדי להציל חיי אדם, ובמקרה של פצועי הירי הצלחנו להציל רבים מאלה שהגיעו במצב קשה,  ונפטר אדם אחד מתוך 32 הפצועים שהגיעו לחדר ההלם שלנו.  אבל זו לא נחמה – צריך לעצור את האלימות הזו”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות