נהג "אגד" תובע להכיר בו כנפגע עבודה: "בגלל הישיבה הממושכת והעובדה שניזונתי מכריכים נגרמו לי טחורים"

יש מחלה שאנשים נוטים שלא לדבר עליה אבל היא מציקה להם מאוד. קוראים לה "טחורים". בכך לקה גם נהג "אגד" חיפאי בשנות ה-40 לחייו, שלקה בטחורים ועתה הוא מבקש להכיר בו כלא פחות ולא יותר כ"נפגע עבודה".

בתביעה שהוגשה לבית הדין לעבודה בחיפה, טוען הנהג, באמצעות עו"ד סאמי אבו ורדה, כי המחלה נגרמה לו עקב תנאי עבודתו כנהג. לדבריו, במשך למעלה מ-10 שנים הוא עובד בממוצע בין 8 ל- 12 שעות ביום כנהג אוטובוס ונאלץ להיות "במצב ישיבה ממושכת וטלטולים בזמן הנסיעה".

כמו כן, לדבריו, בשל תנאי העבודה הוא אוכל במהלך היום ארוחות מהירות :סנדוויצ'ים וג'אנק פוד כשהכל נעשה בשטח והאכילה אינה סדירה. בנוסף בשל סידור העבודה הוא נאלץ לעתים קרובות "להתאפק למשך מספר שעות , בין 4 ל- 8 שעות ביום, תלוי בסידור העבודה, ולא להתפנות".

התביעה טוענת כי בשל תנאים אלו,  נגרמה לו מחלת טחורים שהינה בבחינת "מחלת מקצוע". פנייתו לביטוח הלאומי להכיר בו כ"נפגע עבודה" נדחתה ולכן הוגשה התביעה לבית הדין לעבודה אשר יצטרך לפסוק בסוגיה.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות