מתמקדים באומנות

משרד החינוך יצא בימים אלו במהלך ממוקד לקידום מקצועות האומנות בבתי הספר היסודיים. במחוז חיפה - במסגרת המהלך זכו לאחרונה כ- 8,000 תלמידים מ- 23 בתי ספר יסודיים בתגבור תקציבי ותוספת של שעות למידה בתחומי המוזיקה, המחול, התיאטרון, הקולנוע והאומנות. מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב מסר: "לצד לימודי המתמטיקה והמדעים, חינוך במאה ה- 21 הוא גם  חינוך לאמנויות ולטיפוח היצירתיות. משרד החינוך רואה בחינוך לאמנויות נדבך יסודי, לשם עיצוב דמותו של המבוגר העתידי. מבוגר ידען, רחב היקפים, שבד בבד מפותחים אצלו היבטים הומניים ויצירתיים. לשם חיזוק מקצועות האמנות, גיבשנו תכנית חומש מקיפה, כדי לפתח בבתי הספר אווירת אמנויות משגשגת, בשעות הלימודים ואחר הצהריים. בכוונתנו לקיים סדנאות אמנים ברמה גבוהה, ולהרחיב משמעותית את החשיפה לאמנויות - תיאטרון, קולנוע, מחול, אמנות חזותית ומוזיקה. לשם כך, הוספנו שעות לימוד, תקצבנו הפקת אירועי תרבות בבתי הספר להמשך חיזוק כל תחומי האמנויות, בכל רחבי הארץ". מנהל המחוז, ד"ר סער הראל ציין: משרד החינוך יצא לאחרונה במהלך ממוקד לקידום לימודי האומנות בבתי הספר היסודיים. מדובר במהלך שמהווה מרכיב תוספתי בתכנית לאומית רחבת היקף שמוביל המשרד לקידום לימודי האומנות במערכת החינוך. המהלך נובע מהחשיבות שמייחס משרד החינוך ללימודי האומנות כערוץ לביטוי מצוינות אישית, ככלי לפיתוח ושכלול יכולות קוגניטיביות, כאמצעי לביטוי עצמי וכמרכיב חיוני בטיפוחו של בוגר משמעותי בעל ארגז כלים חינוכי רחב ועשיר. עוד הוא גורס, כי האמנות מפתחת מרחב של קשב, מחשבה ועשייה ייחודיים לכל ילד ואף חיונית לחיי החברה והאקלים הבית ספרי של התלמידים.  

בסיכומו של קול קורא ייעודי שהוציא המשרד בנושא נבחרו 100 בתי ספר יסודיים מרחבי הארץ, המייצגים מאגר של כ־31,000 תלמידים, שיזכו לתקצוב תוספתי של כ־10,000 שקלים לכל בית ספר לצורך הפקתו של אירוע שיא אומנותי במהלך השנה. בנוסף, יזכו בתי הספר בתוספת של עד חמש שעות תקן לתגבור לימודי המוזיקה, המחול, התיאטרון, הקולנוע והאומנות.

הקריטריונים לבחירה הביאו לידי ביטוי את מדיניות התקצוב הדיפרנציאלית של המשרד ולקחו בחשבון את המדרג הסוציו־אקונומי של המוסד החינוכי המבקש להצטרף לתכנית. בנוסף, בתי ספר מצטרפים לא יהיו רשאים לגבות תשלומי הורים עבור התחומים שהתווספו במסגרת התוכנית.

 

רשימת בתי הספר הזוכים במחוז חיפה והמגמות המצטרפות:

מס' מחוז שם בית הספר תחום האמנות החדש
11 חיפה אהרון הראה בנים אמנות
12 חיפה בית חיה אמנות
13 חיפה גבריאלי אמנות
14 חיפה דרור אמנות
15 חיפה אלחוארזמי מוסיקה
16 חיפה דוד ילין מוסיקה
17 חיפה השחף מוסיקה
18 חיפה מיתרים מוסיקה
19 חיפה רמות יצחק א' מוסיקה
20 חיפה אלחיוואר מחול
21 חיפה פסגות מחול
22 חיפה יזרעלה קולנוע
23 חיפה רמות קולנוע
24 חיפה חב"ד בנים חדרה קולנוע
25 חיפה אבן חלדון תאטרון
26 חיפה אלאשראק תאטרון
27 חיפה אלגזאלי תאטרון
28 חיפה גבעון תאטרון
29 חיפה חנה סנש תאטרון
30 חיפה יסודח ג' דליית אל כרמל תאטרון
31 חיפה שיכון מערבי תאטרון
32 חיפה אלונים תאטרון/קולנוע
33 חיפה רוממה תקשורת

 

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  Back to top button
  נגישות