סיפור מהסרטים: תושב נתניה נשכר להתנקש בשני אזרחים ישראלים תמורת מיליון דולר מאיש עסקים רוסי. הוא ביים רצח של אחד מהם כדי לקבל את הכסף

לפני כחודש התקבלה במשטרת ישראל תלונה מתושב תל אביב בן 51 שסיפר כי לפני חודשיים, במהלך פגישה שנערכה בנתניה עם חברו, תושב תל אביב בן 45, ניגש אליהם גבר ומסר כי הם חייבים 8 מיליון דולר לאיש עסקים רוסי, וכי האיש שכר את שירותיו כדי לרצוח אותם. בפגישה נוספת של השניים עם החשוד, סיפר להם האיש שנשכר לבצע, לכאורה, את ההתנקשות וכי התחרט שקיבל על עצמו את המשימה. החשוד הציע לשניים, כי ישלח לאיש העסקים תמונה מפוברקת של אחד מהם כשהוא כפות רגליים כדי לגרום לאיש העסקים להבין שהמשימה שהטיל עליו, הושלמה. עם קבלת התלונה נעצר לחקירה החשוד, בן 38 מנתניה, שם סיפר כי עלה לישראל מרוסיה לפני שנה, וכי שירת שם ביחידה עילית. החשוד סיפר כי  במהלך שהותו ברוסיה בספטמבר 2017 פנה אליו גבר ששימש כמתווך,  ומסר כי ישנו אדם עשיר שיש לו בעיה בישראל והציע לו להיפגש עימו. השניים נסעו אל איש העסקים שסיפר לחשוד כי שניים המתגוררים בישראל הונו אותו בסכום של 16 מיליון דולר והוא רוצה שיירצחו על ידו. החשוד סיפר כי איש העסקים שילם לו כמקדמה 5,000 דולר במזומן עבור הוצאות שוטפות. מהחקירה עלה כי המתווך אמר לחשוד כי יקבל עבור רצח השניים מיליון דולר והחשוד אף קיבל ממנו תמונות של הקורבנות אותם היה אמור לרצוח.

החשוד סיפר כי בחודש מרץ האחרון הוא פגש את איש העסקים ואשתו כאשר ביקרו בישראל, ובפגישה הפציר בו איש העסקים לבצע את ההתנקשות בשניים והעביר לו  5,000 דולר נוספים. עוד טען החשוד כי בשל התמהמהותו להוציא לפועל את המשימה, החל לקבל מסרים מאיימים מאנשים המקורבים לאיש העסקים. בהמשך, סיכם החשוד עם המתלונן כי יצלם אותו כפות רגליים וישלח את התמונה לאיש העסקים תוך מצג שווא שהמשימה בוצעה.

וכך, התמונה המפוברקת נשלחה למתווך ותוך זמן קצר החשוד קיבל שיחת טלפון מאיש העסקים שאמר לו כי אם המתלונן לא ישלם 8 מיליון דולר, "שייפרד ממנו לשלום".

באותו ערב הודיע החשוד לאיש העסקים כי "נפרד ממנו (מהמתלונן) לשלום" ואף קיבל 15 אלף דולר שהועברו לחשבון האשראי שלו. בשיחת טלפון נוספת אמר איש העסקים לחשוד כי במידה והמתלונן השני לא ישלם את החוב, שירצח גם אותו.

החשוד נעצר כאמור ומעצרו הוארך מעת לעת בבית משפט השלום בפתח תקווה. על חקירת הפרשה הוטל צו איסור פרסום, והשבוע בפתח תקווה הוארך מעצרו של החשוד פעם נוספת בשלושה ימים והוסר חלקית צו איסור הפרסום באופן שהצו עודנו חל על כל פרט מזהה של החשוד.

מחר, בכוונת הפרקליטות להגיש נגד החשוד כתב אישום בעבירות קשירת קשר לביצוע פשע ובקשה לעוצרו עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו.

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות