שגריר שווייץ חנך את האנדרטה לזכר סטיבן קארגר בכפ"ס

עיריית כפר סבא בשיתוף משפחת קארגר, התורמים, וגדעון גוט, הוגה ויוזם פרויקט הפארק ותושב העיר, חנכו השבוע אנדרטה לזכרו של סטיבן קארגר ז"ל במרכז ה-  Shape Park בשכונה הירוקה. הטקס התקיים במעמדם של: ראש העיר- צביקה צרפתי, שגריר שוויץ בישראל- ז'אן דניאל רוך, ונציגי משפחת קארגר- התורמים שהביאו לבניית הפארק. ה- Shape Park כולל פארקור, מסלול כושר גופני ייחודי בחיק הטבע, שנבנה בהתאם לקונספט הקיים באתרים רבים באירופה. מסלול הכושר הגופני הישראלי הראשון תוכנן ונבנה לפי הקונספט של מסלולי "ויטה פרקור" בשווייץ, לרבות שלטי ההדרכה ומכשירי האימון. המסלול הובא לארץ ביוזמתו של גדעון גוט אשר גדל והתחנך בשווייץ וכיום הנו מנכ"ל חברת איסטרא טריידלינק בע"מ בכפר סבא. בהקמת המסלול הוא מבקש להנציח את זכרו של חברו הטוב סטיבן קרגר ז"ל, שמשפחתו אף תרמה את המתקנים במסלול. על ביצוע הפרויקט המיוחד אחראית החברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא.

מסלול הכושר מושתת על הידע המעודכן ביותר במדעי הספורט ובקידום הבריאות. יש בו חמש עשרה תחנות אימון, המציעות ארבעים ושלושה תרגילי כושר שונים, והן פזורות במסלול מעגלי שאורכו שני קילומטרים וחצי. התרגילים מתאימים הן למקצוענים והן לחובבי ספורט בכל הרמות. המכשירים מתקנים בגבהים שונים ולכן מתאימים גם לאימון של ילדים ונוער או לאנשים עם מוגבלויות.

תכנית האימונים שהמסלול מציע מאוזנת ומקיפה, ויש בה דגש על סיבולת, גמישות וכוח. כל תחנת פעילות מלווה בשלט הסבר מפורט על אופן השימוש המיטבי במתקן על מנת להגביר את האפקטיביות של התרגיל. הפרקור הוכשר על גבי מצע רך ומיוחד על מנת לשמור על בריאות הגוף בזמן הריצה ולא לגרום לנזקים גופניים מיותרים.

צביקה צרפתי, ראש העיר, "העיר כפר סבא מציבה את נושא הספורט בחוד החנית של העשייה העירוני, ומקדישה מאות מיליוני שקלים מתקציבה למערך הספורט. בימים אלה אנו שוקדים על הקמתם של מתקני ספורט חדשים, ובשדרוגם של הקיימים. אנו מודים לתרומתם הנדיבה של משפחת קארגר היקרה שבזכותם הוקם מסלול הכושר הייחודי אשר מוקדש לזכרו של סטיבן קארגר ז"ל שהספורט וגם ישראל היו קרובים מאוד ללבו".

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות