שכונת סלע בנתניה מתחדשת: תוכנית פינוי בינוי ראשונה בשכונה אושרה ע"י הוועדה המקומית לתכנון ובניה

תוכנית ההתחדשות של שכונת סלע בנתניה יוצאת לדרך עם אישור תוכנית פינוי הבינוי הראשונה ע"י הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. התוכנית כוללת הריסה ובניה של שמונה בניינים, בהם 116 יחידות דיור בין הרחובות פרייבורג, גליקסון, צייטלין ופרישמן

הוועדה המקומית לתכנון ובניה אישרה למתן תוקף תוכנית פינוי בינוי ראשונה בשכונת סלע. התוכנית תקודם על ידי מינהל הנדסה להיתרי בניה.

התוכנית כוללת הריסה ובניה של שמונה בניינים, בהם 116 יחידות דיור בין הרחובות פרייבורג, גליקסון, צייטלין ופרישמן.
התוכנית כוללת הקמה של 3 מגדלי מגורים לאורך כביש החוף, שני בניינים של 10 קומות לכיוון פנים השכונה, שטח ציבורי פתוח לטובת פארק ושטח של 1 דונם לטובת בניית מבני ציבור.
במסגרת התוכנית יקבל כל בעל דירה, דירה חדשה בבניין חדש עם מעלית ותשתיות חדשות, ממ"ד, מרפסת וחניה תת קרקעית. כמו כן, חייבה העיריה את היזם בהעמדת קרן תחזוקה לבעלי הדירות במתחם ל-10 שנים.

התוכנית הזו היא הסנונית הראשונה של ההתחדשות הנרחבת המתוכננת בשכונת סלע.
במהלך שלוש השנים האחרונות קידמה העיריה באמצעות מינהל הנדסה מסמכי מדיניות המתווים את התחדשות השכונה כולה. במסגרת מסמכי המדיניות מתוכננים להתחדש כ- 1,000 דירות קיימות, צפויים להיבנות מגדלי מגורים בעיקר לאורך כביש החוף לצד בניה נמוכה יותר של 10 קומות לפנים השכונה, מבני ציבור נרחבים, שטחי ציבור פתוחים בהיקפים משמעותיים ושבילי הליכה ושבילי אופניים בתוך השכונה.

במקביל להתחדשות השכונה מקדמת העיריה יחד עם משרד התחבורה את תוכנית מהיר לעיר הכוללת תשעה צירי העדפה לתחבורה ציבורית אפקטיבית. שני צירים צפויים לעבור בסמיכות לשכונה, אחד לאורך רחוב הרצל ואחד לאורך רחוב רזיאל.

 

הדמיה: משרד גיורא גור ושות אדריכלים
חברת הדמיות evolve

[addtoany]
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות