15 ראשי רשויות קו התפר, בראשם ראש עיריית כפ"ס יצאו בדרישה למערכת הביטחון: "תגברו את הביטחון וכוחות הביטחון באזור. המצב הבטחוני מחמיר"

"אנו דורשים את תגבור הביטחון באזורנו ותקצוב תוכנית ביטחונית כוללת במיידית. אנחנו מחויבים לביטחון תושבינו", כך אמר רפי סער, ראש עיריית כפר סבא ויו״ר פורום קו התפר בדיון חירום מיוחד שנערך במסגרת פגישת ראשי רשויות הפורום

 

15 ראשי רשויות קו התפר נפגשו בבוקר יום רביעי האחרון לדיון חירום בעקבות הידרדרות המצב הביטחוני לאורך הגדר המזרחית. במפגש, שנערך במושב ניצני עוז, בהובלת יו״ר פורום קו התפר ראש עיריית כפר סבא רפי סער וראש מועצת לב השרון אלי אטון, העלו ראשי הרשויות את הדרישות הקריטיות שלהם מחברי הממשלה. בין היתר העברת תקציבי ביטחון, החזרת כיתות הכוננות ויצירת אזור חיץ מהגדר. בדיון השתתפו גם ח״כ אלון שוסטר, יו"ר המועצה לביטחון לאומי לשעבר גיורא איילנד ואיציק אשכנזי – מנכ"ל מרכז המועצות האזוריות.

ראש עיריית כפר סבא ויו״ר פורום קו התפר רפי סער: "אנחנו רואים את המצב הביטחוני הפרוץ, אירועים ביטחוניים מקלקיליה הסמוכה, והאתגרים הביטחוניים דחופים מאוד. פורום רשויות קו התפר דורש באופן מיידי תוכנית ביטחונית כוללת, אשר תידון במסגרת ישיבת קבינט ביטחוני. אנו דורשים את תגבור הביטחון באזורנו ותקצוב תוכנית ביטחונית כוללת במיידית. אנחנו מחויבים לביטחון תושבינו".

חבר הכנסת אלון שוסטר, המחנה הממלכתי, סגן שר הביטחון לשעבר: "שבועות ארוכים שראשי המועצות בקו התפר מתריעים. אירוע רודף אירוע. המרחב הכפרי הוא הקו הראשון מול האויב – בדרום בצפון וגם במרכז. מהגלבוע, דרך מרכז הארץ בואכה לכיש ומדבר יהודה. אנחנו מחויבים ללמוד מכישלון השבעה באוקטובר ולפעול לביסוס ההתיישבות העירונית והכפרית בסמוך לאזורי המתח הביטחוניים. לנוכח האתגרים הביטחוניים, יש צורך לתת מענה באמצעות אזורי חיץ ואמצעי מכשול, תגבור כיתות כוננות, שמירה על נוכחות ביטחונית וצבאית שוטפת והקמת חמ"לים מתקדמים. אני מבטיח לראשי הרשויות בקו התפר לעשות כל שביכולתי כדי להביא לגיבוש מדיניות ביטחון מקיפה ויציבה".

גיורא איילנד, לשעבר ראש המועצה לביטחון לאומי וראש אגף המבצעים בצה״ל: ״יש חוסר הבנה של המצב בגזרת קו התפר. אני הולך להציג לצבא תכנית ביטחונית שתבהיר מה נדרש לעשות. יש צורך במעטפת ביטחונית ליישובי קו התפר. לא מדובר בעלויות גבוהות מדי, וזה ייתן הגנה לתרחישים לא דמיוניים בכלל. צריכה להיות פה יכולת כוננות של 24 דקות״.

 

צילום: עיריית כפ"ס

[addtoany]
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות