המדינה נתנה? עכשיו המדינה מבקשת חזרה את המענקים שנתנה. אז מה עושים?

רשות המיסים מבקשת חזרה חלק / כל המענק שקיבלת? לרוב, יש מה לעשות. טור דעה מאת רו"ח יהודה משב

כחלק מהעזרה לעסקים עקב משבר הקורונה, העניקה המדינה לעסקים "מענק השתתפות בהוצאות קבועות". על פי שם המענק, נראה כי תכליתו היא לעזור לבעל העסק לעמוד בהוצאותיו הקבועות, שממשיכות להשתלם גם כאשר הפעילות העסקית קטנה או שהעסק נסגר בעקבות הוראות הממשלה. אולם מעיון מעמיק בנוסחת הפיצוי (שרק בגלל הרחמים על הקוראים לא אביא אותה לכאן) עולה כי אין לפיצוי דבר וחצי דבר עם ההוצאות הקבועות וכי הנוסחה מפצה עסקים על הירידה ברווחיות של העסק.

אולם לאחרונה, מקבלים בעלי עסקים פנייה מרשות המיסים, שטוענת כי המענק ההשתתפות בהוצאות קבועות הינו גבוה מסכום ההוצאות הקבועות של העסק וכי על בעל העסק להחזיר את המענק בשלמותו או את חלק הארי שלו. להלן נוסח המכתב שקיבל אחד מלקוחותיי:
"בהתאם לבדיקה שנעשתה לדיווחי העסק אותו ההוצאות בתקופת הזכאות,  נמצא כי חלה ירידה ניכרת בסך ההוצאות הקבועות.  מאחר ומטרת המענק הינה השתתפות בהוצאות הקבועות של העסק, הרי שתכלית החוק אינה מתקיימת במקרה זה ולכן סכום המענק שנקבע הופחת לסך של 9,200 ₪ המשקף את ההוצאות הקבועות בעסקך בתקופת הזכאות"

לדעתי, רשות המיסים פועלת שלא בתום לב ועושה דין לעצמה. נוסחת הפיצוי כתובה בחוק והפרשנות של רשות המיסים אינה עומדת בדרישות החוק. פניות להחזר מענקים שקיבלו חלק מלקוחותיי נענו בהשגה מנומקת על בקשה זו ועדיין לא קיבלנו תשובה מנומקת מרשות המיסים (כשאקבל תשובה כזו אביא אותה כאן כלשונה).

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות