סדקים בקואליציה: מה אומר הרב הללויה, על סדר ט"ו בשבט של הקהילה הרפורמית, שנערך הערב בחסות העירייה ובניהול הרבה לילה וסיד?

אם שוש כידור בנתה על בניית קואליציה עם רשימתו של הרב הללויה, אחרי סדר ט"ו בשבט שיחל ב-18.00 הערב ותתקיים בחסות עיריית כפר יונה במתנ"ס, יתכן והיא תצטרך לחשב מסלול מחדש. ברוב הדר, הקהילה הרפורמית המונה מספר מצומצם מאוד של חברים בכפר יונה, הודיעה בחגיגיות על קיום סדר ט"ו בשבט, כשלראשונה נותנת החסות היא לא אחרת מעיריית כפר יונה- כפי שניתן לראות בהזמנה. סדר הט"ו בשבט מתקיים במתנ"ס העיר ומי שתנהל אותה, היא רבה רפורמית- הרבה לילה וסיד. לרב יוסף הללויה, העומד בראש רשימת ק' ששוש כידור בונה עליה לקואליציה שהיא רוצה להקים, אמר ל"ניוזים השרון", דברים קשים על כך: "אני כואב מאוד ומצר שפורצים גדרות כאלו ונותנים במה במקום ציבורי, כל כך נרחב, לקומץ זעיר ביותר. מדובר אולי בקבוצה שמונה בערך כ-15 אנשים. מדובר אמנם במדינה דמוקרטית, אבל לתת את המתנ"ס העירוני - שאמור לתת מענה לקבוצות רחבות - לקומץ כל כך קטן, מדובר קודם בחלוקת תקציבים לא שוויונית וזה עלול להטעות אנשים תמימים ועלולים לחשוב שמדובר באירוע של היהדות האורתודוכסית הרגילה. אני חושב שצריך לבדוק איך נותנים תקציב כזה לקבוצה כל כך קטנה, בצורה לא שוויונית. אני אדרוש מראש העיר ששתיתן תשובות הגיוניות. אני חושב שהיא תתייחס לגופו של עניין".  

רב העיר כפר יונה, הרב עוזי שויצה, מותח ביקורת על האירוע: "כשנודע לנו על כך, ניסינו לדבר עם המחלקה לתרבות יהודית בעירייה והם אמרו לי שהם נאלצו לארגן את זה. אמרו להם שהתקציב כולל את התנועה הרפורמית. או שזה יד מכוונת או שזה המצב. כל נפש יהודית מתקוממת מהאירוע הזה.

"דיברתי עם ראש העיר בכלליות על הנושאים האלו. זו לא פעולה ראשונה שעושים קומץ האנשים האלו. הם זוכים לגיבוי של הגברת כידור".

מעבר לרבנים, תושבים שונים בכפר יונה הביעו תרעומת על כך שכידור מקצה אמצעים של העירייה לקומץ קטן של תושבים. אחד מהם אמר: "יש תחושה שגברת כידור חושבת שאנחנו מטומטמים. מצד אחד היא זורקת כספים על פני מאיר, מצד שני היא מראה כאילו היא שוויונית. במה היא שוויונית? בחסות הזאת לאירוע עבור 20 איש מכסימום, היא יכולה לתת חסות לדברים שישרתו תושבים רבים יותר ולא קומץ של תומכים בה".

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות