ניוזים חמיםיהוד

עיריית יהוד-מונוסון עומדת לצד הוותיקות והוותיקים בימי המלחמה עם פעילויות ויוזמות מגוונות בתחומים נרחבים

תשעת המועדונים ומרכז היום לקשיש הפועלים ביהוד- מונוסון ממשיכים לפעול למתן היצע מגוון של פעילויות תרבות ופנאי לותיקות ולותיקי העיר יהוד-מונוסון. עו״ד יעלה מקליס, ראש העיר: "נמשיך ללוות את האזרחים הוותיקים בכל התחומים, על מנת לייצר חוסן קהילתי מלא לכל חלקי האוכלוסייה ביהוד- מונוסון"

יהוד – מונוסון ממשיכה לפעול לטובת ותיקות וותיקי העיר עם מגוון רחב של פעילויות תרבות ופנאי גם במרכזי היום לקשיש והמועדונים וגם בפעילויות רבות של הוותיקים בעת המלחמה.

על כך מספרת יעלה מקליס, ראש העיר יהוד-מונוסון: "מיום פרוץ המלחמה, הוצבו בפנינו אתגרים מסוגים שונים, ובהם הצורך לחזק את הקהילה ולשמור על ביטחונה. העירייה בראשותי פעלה מתוך הבנה שתפקידנו לייצר חוסן קהילתי מלא לכל חלקי האוכלוסייה ביהוד-מונוסון. משום כך, טיפלנו בתושבים הוותיקים וסייענו למילוי צרכיהם השונים. אני שמחה על כך שהגענו לכל אחת ואחד מהאזרחים הוותיקים, שאלנו לשלומם ויצרנו מעטפת חזקה של סיוע, לצד שלל אפשרויות הפגה. נמשיך ללוות את התושבים הוותיקים, לגייס אותם לפעילות התנדבותית למען החיילים והמפונים, ולייצר עבורם מענים מידיים לכל בקשה וצורך.

"אירועי ה-7 באוקטובר טלטלו את כולנו והציבו אתגרים מסוגים שונים לכל חלקי האוכלוסייה. בתוך כך, אוכלוסיית הוותיקים ביהוד- קיבלה במהלך ימי המלחמה את מלוא תשומת הלב מעובדי העירייה ומקהילת העיר, שהוכיחה את חוסנה ואת עוצמתה באמצעות ערבות הדדית והגשת סיוע בתחומים רבים.

העירייה ביצעה מיפוי צרכים של תושבות ותושבי העיר הוותיקים באמצעות חמ"ל מיוחד שהופעל על ידי אגף הרווחה והמחלקה לטיפול באזרח הוותיק. מטרתו הראשונית של החמ"ל היתה ליצור קשר עם כלל התושבים הוותיקים לשם בירור צרכים, במקביל לקבלת פניות ומתן מענים. לחמ"ל הצטרפו מתנדבות ומתנדבים מתחומי הטיפול, הניהול ועוד, לשם סיוע במתן מענים נפשיים וחומריים. בין היתר ניתן מענה לבקשות לביקורי בית, להבאת קניות, תרופות ועוד וחולקו ערכות הפגה של יצירה וצביעה.

בתוך כך, שמחנו לחדש את פעילותם של תשעת המועדונים ומרכז היום לקשיש הפועלים בעיר, תוך העברת חלק מפעילותם למבנים חלופיים שבהם פתרונות מיגון".

במסגרת פעילות המרכזים התקיימו מפגשי שירה בציבור, מפגשי יוגה צחוק לאזרחים ותיקים ולבני משפחה מטפלים, הרצאות בנושאים מגוונים ועוד ועוד.

במקביל קידמה העירייה שיתופי פעולה עם קניון סביונים, שמארח פעילויות שונות לוותיקים, בהן: יוגה, פילאטיס, הרצאות, טיפולי יופי ועוד.

עיריית יהוד-מונוסון השיקה את "צ.ב.ע – אזרחים ותיקים צובעים ביחד עתיד" – יצירה משותפת של שלטי ענק צבעוניים שנתלו במקומות מרכזיים בעיר.

במסגרת מיזם "כלניות פורחות", יצרו אזרחים וותיקים בהנחיית מתנדבת מהעיר מיצג כלניות מחמר לזכר הנרצחים.

קבוצת "סרוג ותרום" הכינה מארג של טלאים סרוגים עם מילות עידוד שנתלה בלובי העירייה, סרגה כובעי צמר חמים לחיילים ובובות לילדות וילדי המפונים ולמשפחות חיילי המילואים.

 

צילום: עיריית יהוד- מונוסון

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות