ניוזים חמיםחדשות

6 חודשי עבודות שירות וקנס של 100 אלף שקל הוטלו על אביו של הזמר עומר אדם בגין העלמת מס מהכנסות של 3.5 מיליוני שקלים

לאחר שהורשע בעבירות העלמת מס, יניב אדם, אביו של עומר אדם ירצה 6 חודשים בעבודות שירות וישלם קנס בגובה 100 אלף שקל, לאחר שלא דיווח על הכנסות בגובה 3.5 מיליון שקל

 

לאחר שהורשע, בית משפט השלום בתל אביב גזר היום (רביעי) עונש של שישה חודשי מאסר בפועל לריצוי בדרך של עבודות שירות וקנס בסך 100,000 שקלים על יניב אדם, אביו של הזמר עומר אדם וסגן מפקד שלדג לשעבר.

יניב אדם הורשע בעבירות מס, לאחר שהודה שלא דיווח על הכנסות בהיקף של כ-3.5 מיליון שקלים שנצברו מפעילותו בגיאורגיה, וזאת כחלק מפרשת מס חמורה שעודנה מתנהלת בבית המשפט, שבה נאשמים שותפיו – גל הירש, עודד שכנאי ומיכאל בנימיני.

בית המשפט אימץ את הסדר הטיעון בין המדינה לבין יניב אדם, בו לקחה הפרקליטות בחשבון את לקיחת האחריות המוקדמת של יניב אדם בביצוע עבירות המס, את תשלום מלוא המס שהיה חייב בו ואת חלוף הזמן.

על פי כתב האישום בו הורשע, יניב אדם פעל בין השנים 2009-2007 באמצעות חברה זרה בבעלותו, לצורך מתן שירותי ייעוץ ביטחוני, אימון צבאי ותיווך בעסקאות למכירת ציוד צבאי עבור משרד ההגנה בגיאורגיה. יניב אדם פעל בשותפות עם הנאשמים האחרים בפרשה, הירש, שכנאי ובנימיני. רווחי השותפות חולקו לשותפים, ובכלל זה ליניב אדם, באמצעות העברות כספים מחשבונות חברות זרות בחו"ל ובאמצעות העברות מחשבונות השותפים וחברותיהם הפרטיות לבין עצמם.

אדם לא דיווח על ההכנסות האמורות כנדרש על פי פקודת מס הכנסה וכן לא לפקיד השומה על אחזקותיו בחברה הזה ועל נכסיו בחו"ל.

בגזר הדין, בהתייחסו לסבירות העונש שהוסכם עם הצדדים, בית המשפט ציין, בין היתר, כי "מדובר בנאשם ללא כל הרשעות קודמות, שהודה ונטל אחריות על מעשיו בהזדמנות הראשונה שניתנה לו".

מפרקליטות מיסוי וכלכלה נמסר לאחר גזר הדין: "אנחנו מברכים על כך שבית המשפט קבע כי ההסדר המוסכם שנחתם עם יניב אדם, אחד הנאשמים בפרשת המס מפעילות ביטחונית בגיאורגיה, הוא הסדר ראוי. ההסדר מגלם, בין היתר, את לקיחת האחריות הפלילית של הנאשם, הודאתו בביצוע עבירות מס על רווחים שנצברו מהפעילות המשותפת שלו, של גל הירש ואחרים, ותשלום המס על ידו".

 

צילום: יח"צ

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות