ניוזים חמיםחינוךבת ים

לראשונה בארץ: עיריית בת-ים ממשיכה בחדשנות בחינוך וחונכת את המעון בשיטת החינוך מונטסורי. ראש העיר, צביקה ברוט: "אני מברך את ההורים הבת-ימים שחלמו ודחפו להקמת הגנים והמעון ואני שמח שאנחנו זוכים להגשים להם את החלומות ולאפשר לכם לחנך את הילדים בדרך המתאימה לכם"

עיריית בת-ים חנכה בתחילת השבוע מעון חדש שיתנהל בשיטת החינוך מונטסורי והוא הראשון בארץ

הרעיון העומד בבסיס שיטת לימוד זו, הוא שלילד יש תשוקה טבעית ללמידה ולכן, תפקיד המחנך הוא אך ורק ללוות אותו בדרך לגילוי תחומי העניין, המצוינות והכישרונות הטבעיים. בת-ים נחשבת כיום לאחת הערים המובילות ופורצות דרך בתחום החינוך, ובעירייה החליטו לאמץ את שיטת החינוך המונטסורית. לאחר פתיחת הגן בשנה שעברה, השנה נפתח המעון לגילאי 0-3 ואנו מקדמים את הקמת בית ספר בשיטת מונטסורי – גישה חינוכית לילדים, המבוססת על סביבת למידה חופשית. כדי לאפשר רצף לימודי עם השיטה להורים המבקשים זאת. צוות המעון עובר הכשרה בינלאומית של ארגון AMI עם הכשרות שוטפות וליווי  לאורך השנה. מדובר בבשורה עבור הורי בת-ים שמתאימים עבור ילדיהם את שיטת החינוך המועדפת עליהם כבר לפני גיל 3 כדי לאפשר לכל ילד  לממש את הפוטנציאל שלו.

בטקס החניכה שהתקיים אתמול אמר ראש העיר, צביקה ברוט: "אני מברך את ההורים הבת-ימים שחלמו ודחפו להקמת הגנים והמעון ואני שמח שאנחנו זוכים להגשים להם את החלומות ולאפשר לכם לחנך את הילדים בדרך המתאימה לכם. פנינו כעת מופנות להקמת בית ספר שיפעל בשיטה המונטסורית כך שהילדים יוכלו להמשיך עם שיטת החינוך גם כשיגדלו ויגיעו לבית הספר. אנו שמחים להיות חלוצים בתחום החינוך ובפרט בגיל הרך. עיריית בת ים שמה לה בראש סדר העדיפויות את תחום חינוך ילדינו ונמשיך לפעול כך."

מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלי יריב: "אני שמח שבתקופה כל כך קצרה הצלחנו לפתוח גם את המעון בנוסף לגן שנפתח בשנה שעברה. אנחנו קשובים לרצונם של ההורים והילדים כחלק מתפיסת החינוך המגוונת ואני מבטיח כי נמשיך להנגיש את החינוך והערכים במגוון שיטות עבור ילדי העיר."

מנכ"ל החברה לתרבות פנאי וספורט, שמעון אטיאס:  "אני מברך את הורי וילדי העיר לרגל פתיחת המעון החדש.  אנחנו בחברה לתרבות פנאי וספורט מפעילים שנים רבות מעונות ומכירים את התחום, מעון בשיטה המונטסורית הוא אתגר חדש שאנחנו לוקחים על עצמנו, אין אף מודל של מעון כזה בארץ ממנו ניתן ללמוד וזה ניסיון ראשון מסוגו אז מדובר באתגר מאוד גדול ומורכב שאני בטוח שנצליח בו בעזרת השותפים החשובים לפרוייקט וצוותי החינוך במעון.  חשוב לנו להיות קשובים לצרכי ההורים ולהגשים חלומות עד כמה שניתן."

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות