בת ים

מבצע איסוף מזון לקראת הפסח בבת ים. “המטרה של העירייה היא לייצר קהילה חזקה בבת ים דואגת לאוכלוסיות החלשות”

רגע לפני שעם ישראל מסב אל שולחן הסדר, העמוס בכל טוב, עלינו להירתם לסייע ולתרום לכל אותם אנשים שבעבורם ארוחה חמה היא מותרות, ונדאג שגם להם יהיה חג שמח ושבע. כמדי שנה בשנים האחרונות, מקיימת עיריית בת-ים מבצע איסוף מזון שיחולק למשפחות ולתושבים נזקקים ומעוטי יכולת.
גם השנה מי שמובילים את המבצע הם אגף החינוך ותנועות הנוער בעיר. 20 אלף ילדים מהגן ועד י”ב לומדים את השיעור החשוב ביותר – שיעור בערכים, נתינה ועזרה לזולת. בכל בתי הספר בעיר יוצבו עמדות לאיסוף מזון, אותם ירכזו התלמידים בשיתוף המורים והרכזים החברתיים.
המבצע יתקיים בין התאריכים 15-29.3 במסגרתו התושבים מוזמנים להגיע לעמדות איסוף המזון בכל בתי הספר בעיר ולתרום מוזרי מזון יבשים דוגמת: מצות, אורז, שמן, קטניות, שימורים, טחינה, דגנים ומזון לתינוקות. את המזון הזה אנו נארוז ונדאג לחלק לבתיהם של תושבים שזקוקים לכך. בסופר מרקטים ברחבי העיר יסתובבו בימי המבצע בני נוער שיאספו מתושבים מוצרים, ועמדות יוצבו גם במרכזים הקהילתיים ובתנועות הנוער.
אין עוד עיר בישראל שיש בה מבצע כזה, עיר שבה כל מערכת החינוך נרתמת למען הנזקקים, שבה מטף ועד קשיש לוקחים חלק בפרויקט שמלמד אותנו שהקבלה הכי גדולה היא בעצם הנתינה. אז פתחו את הארון, הוציאו ממנו כמה מוצרים שיש לכם בשפע ובואו לעשות חג שמח לתושבים נזקקים.
בהתאם לחזון הנהלת העיר גם השנה הורחב המבצע עירוני, כך שיכלול שיתוף פעולה מלא עם כל הגופים שעוסקים בנושא: המועצה הדתית, כלל ארגוני הצדקה בעיר וכן עם רשתות שיווק המזון בעיר.
ב-1 באפריל יתקיים אירוע חגיגי בו יארזו ויחולקו כל מוצרי המזון שנאספו לכל מי שצריך. האירוע המרכזי יתקיים ברחוב אהוד קינמון 12 על ידי מתנדבים וכן עובדי העירייה, אשר יגיעו ויפתחו את ליבם ויעזרו בדבר. במהלך האירוע כלל המשתתפים ימיינו, יארזו ויחלקו את אריזות החג למי שזקוק. אנו קוראים לכלל התושבים לקחת חלק באירוע.
“המטרה של העירייה היא לייצר קהילה חזקה בבת-ים הדואגת לאוכלוסיות החלשות”, מסר ראש העירייה צביקה ברוט. “במהלך השנה האחרונה העירייה בראשותי יחד עם גופים שונים כמו המועצה הדתית ועמותות הצדקה מרכזים מאמץ משותף בתרומת מוצרי מזון במהלך ראש השנה ופסח כדי להגדיל את התרומה למען המשפחות הנזקקות בעיר. גם החג הזה נציב בכל המוסדות העירוניים ובבתי הספר השונים ברחבי העיר עמדות לנתינת מזון וכולם נקראו לבוא ולהשתתף כדי לדאוג שלא יהיו משפחות שאין להם מה לאכול בערב החג”.
להרשמה ולפרטים נוספים: בתיה עזרא, מנהלת תחום התנדבות עירוני בטלפון 050-8528806 או בלינק להרשמה ייעודי שיפורסם בהמשך.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות