פופוליזם גרסת ר”ג: למה ראש עיריית ר”ג רצה לבטל את תואר יקיר העיר שקיבל הסופר חיים באר לפני 3 שנים, ואז התקפל בגלל תגובות בפייסבוק שלו?

כרמל שאמה הכהן ממשיך לחפש כותרות? ערב הענקת אותות יקירי העיר ר"ג, הוא פרסם סקר בו תוהה האם לקחת את פרס יקיר העיר מהסופר חיים באר - פרס שניתן לו ב-2016. אלא ששאמה הכהן לא כתב את שמו של באר וערך סקר פופוליסטי שגרם לו להתקפל, לאחר שרוב התושבים הגיבו בכעס על כוונתו. וזה לא הכל

ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן אוהב כותרות ואוהב להיכנס בעיקר לכותרות התקשורת הארצית.

כרמל שאמה הכהן גם אוהב מאוד לערוך סקרים בעמוד הפייסבוק שלו, במסגרת מה שהוא מכנה כשיתוף הציבור.

אתמול נערך טקס בו ראש העיר וחברי העירייה הבכירים העניקו את אותות יקירי העיר ל-26 תושבי רמת גן שתרמו לעיר ולקהילה בתחומים שונים. מדובר בטקס שנערך בכל עיר ולא גורר אחריו כותרות. אלא שנראה שראש עיריית רמת גן רצה דווקא לגרור התעניינות לטקס האפרורי הזה וכך- הוא החליט לפרסם כביכול סקר בו הוא מעלה את השאלה האם הוא צריך לבטל את אות יקיר העיר למי שכבר קיבל אותו, ולאחרונה כינה: “את אחד המגזרים המוערכים בעיני במדינה: ‘גידול סרטני'”.

שאמה הכהן פנה בסקר בדף הפייסבוק שלו לתושבים ושאל האם האיש הזה ראוי להמשיך לשאת בתואר יקיר העיר, או יש ליטול ממנו את התואר.

אגב, מעולם לא נלקח תואר יקיר עיר, באף עיר בארץ, ממי שקיבל אותו בעבר.

אלא ששאמה כהן שזרק את האבן ל”באר” לא ציין במי מדובר ולמי הוא מכוון – בפוסט “הסקר” שפרסם.

למעשה הוא כיוון לסופר חיים באר, יליד ותושב רמת גן שקיבל ב-2016 את אות יקיר העיר. באר שהתארח בתכניתו של רוני קובן ב”כאן” התבטא נגד הציבור הדתי-לאומי, עליו הוא נמנה בעבר וכינה אותו “גידול סרטני”. אלא שבאר התנצל מייד אחר כך והסביר כי כלל לא כיוון לציבור עליו הוא נמנה, אלא כיוון לאנשים קיצוניים בציבור הדתי-לאומי.

לא ברור מדוע שאמה הכהן נזכר בדבריו של באר דווקא ביום מתן פרסי יקיר העיר, לאחר שהראיון שהעניק באר היה לפני כחודש וחצי!

אלא שכרמל שאמה הכהן “שכח” מכך שחיים באר התנצל, ורק אחרי שתושבים רבים הגיבו לסקר בצורה שלילית וקראו לשאמה הכהן להסיר אותו: “זה פופוליזם זול, מה עוד שאתה עושה סקר ולא מספר במי ובמה מדובר”.

תושבת אחרת כתבה לשאמה: “מהי השאלה? מהו הקונטקסט? איך אפשר לשאול את השאלה כך מבלי להבהיר במה או במי מדובר? ומה עם חופש הביטוי? ומה עם דעותינו הפרטיות? תן לנו את כל המידע כדי שנוכל להביע עמדה, ולא רק את עמדתך”.

כששאמה ראה את הלך הרוחות, הוא לא הוריד או מחק את הפוסט או הסקר, אלא בתגובה אלמותית בתוך התגובות בפוסט, אי שם בין 157 התגובות, הוא כתב כך: “עודכנתי על ידי אחד העוקבים הנאמנים שהבין בדיוק למי הכוונה ועדכן אותנו שהוא הבהיר את דבריו כי כוונו רק למנהיגים הקיצוניים של אותו מגזר והתנצל”.

אלא שכרמל שאמה הכהן לא היה צריך להיות מעודכן על ידי תושב אלמוני או גולש, די היה אם היה עורך חיפוש שטחי בגוגל ובאתרי החדשות לראות שהיה מדובר בסערה בכוס מים.

וגם לאחר שלדבריו הוא “עודכן” עדיין הוא לא הסיר את הפוסט והסקר הפופוליסטי.

מעיריית רמת גן לא מסרו תגובה עד רגע כתיבת שורות אלו.

 

הסקר שפרסם ראש עיריית ר"ג בלי לומר במי ובמה מדובר. צילום מסךהסקר שפרסם ראש עיריית ר"ג בלי לומר במי ובמה מדובר. צילום מסך
כך התקפל מכוונתו שאמה הכהן בתגובה, מבלי להסיר את הסקר המקומם. צילום מסךכך התקפל מכוונתו שאמה הכהן בתגובה, מבלי להסיר את הסקר המקומם. צילום מסך

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close