חדשות

בלאגן בגנים בפ”ת: צוות הגן בפ”ת בו נרשמה אלימות מילולית הוחלף. הגננות בעיר פתחו בשביתה איטלקית ולפני זמן קצר: בית הדין לעבודה הורה להן לשוב לעבודה

פרשת הגן בו נרשמה התעללות מילולית קשה מצד הצוות כלפי ילדי הגן באם המושבות בפ"ת, הביא לכאוס שלם בגני העיר: עשרות גננות הודיעו על "מחלה" בימים האחרונים וביצעו שביתה איטלקית. העירייה פנתה לבית הדין לעבודה, שלפני זמן קצר הורה לגננות לשוב לעבודתן

בלאגן וכאוס שלם נרשם השבוע בגני הילדים בכל רחבי העיר פתח תקווה. הכל החל עם פרסום דבר ההתעללות המילולית שעוברים ילדי גן עירייה בשכונת אם המושבות בעיר. התעללות של צעקות, העלבות והתעמרות קשה של הצוות בגן כלפי הילדים בגן הילדים.

בעקבות חשיפת המקרה וההקלטות מהגן, החליטה העירייה להחליף את כל צוות גן הילדים, כשהיום הגיע הצוות החדש לגן. אלא שההחלטה הזאת של העירייה עוררה את זעמן של שאר גננות העיר, שהפגינו מול העירייה בתחילת השבוע ומתחילת השבוע פצחו בשביתה איטלקית – כך שעדרות גננות מכריזות כביכול על מחלה ולא מגיעות לגני הילדים.

הבוקר- נעדרו מגני הילדים בעיר פתח תקווה כ-70 גננות. בעירייה הרגיעו כי העניין נמצא בשליטה וכי הם הציבו צוותים חלופיים, אבל לפי ההורים בגן באם המושבות: “יש בלאגן בגן. המחליפה של הגננת הגיעה באיחור ויום קודם בכלל רוב הזמן הילדים הסתובבו בחצר עם שתי הסייעות ובלי גננת שכתבה לנו שהיא חולה ולא יכולה להגיע”.

בשל הכאוס והשביתה, פנתה עיריית פתח תקווה לבית הדין לעבודה בכדי שיורה לגננות לחזור לעבודתן.

 אתמול נעדרו כ-70 גננות מעבודתן והיום 55. בדיון שנערך הבוקר נכחו מ”מ ראש העיר וראש מינהל החינוך, רון כץ, גורמים במינהל החינוך ומהלשכה המשפטית בעירייה ויו”ר ועד ההורים בגני הילדים, לירון חביב. הדיון החל ב-7:30 ונמשך כ-3 שעות כאשר בסופו הורה בית הדין לגננות לחזור לעבודתן על ידי צו מניעה. נציין כי למרות השביתה, גני הילדים בפתח תקוה נפתחו כסידרם בעזרת צוותים חלופיים.

במסגרת הדיון גם משרד החינוך הצטרף לעמדת העירייה.

על פי הודעת בית הדין לעבודה נכתב כך: “יש מקום להיעתר לבקשה ולייתן צו ארעי המורה לגננות לשוב לאלתר לעבודה סדירה מלאה ותקינה ללא שיבושים כל שהן, וכן לייתן צו המורה להסתדרות להפעיל את מרותה הארגונית ולוודא חזרה לעבודה תקינה מלאה וסדירה, ללא שיבושים בגני הילדים בעיר פ”ת”.

Tags
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close