ד”ר איתי אור, מנתח לב ברמב”ם: מערכת הבריאות הציבורית נכשלה

ד"ר איתי אור, בוגר בית הספר אנקורי ראשון לציון, ומי שמשמש כיום כמנתח לב במרכז הרפואי רמב"ם, אמר את הדברים במפגש שקיים השבוע עם תלמידים

תלמידי י”א ו-י”ב בקמפוס אנקורי ראשון לציון, נפגשו השבוע עם ד”ר איתי אור, בוגר בית הספר, ומי שמשמש כיום כמנתח לב במרכז הרפואי רמב”ם בחיפה. במהלך ההרצאה, חשף ד”ר אור בפני התלמידים את הכשלים הקיימים היום במערכת הבריאות הציבורית בישראל. ד”ר אור שוחח עם התלמידים על היעדר תקנים לרופאים, אחים ואחיות. לטענתו, מערכת הבריאות כיום מותאמת מבחינת התקנים לשנות ה 80. אלא שמאז, האוכלוסייה בישראל הכפילה את עצמה, ולדבריו, בהיעדר תקינה עדכנית נאלצים כיום הרופאים לעבוד בתורנויות ארוכות ומפרכות של כ 26 שעות, אשר פוגמות באיכות הטיפול שניתן לחולים. אור הדגיש כי מדובר באחריות של משרד הבריאות לוודא שמספר התקנים תואם את כמות המטופלים הקיימת בבתי החולים.

אנקורי ראשלצ. ד"ר איתי אור עם משה גרדוס. אלבום פרטיאנקורי ראשלצ. ד"ר איתי אור עם משה גרדוס. אלבום פרטי

משה גרדוס מנהל קמפוס אנקורי ראשון לציון: זו חובתנו המוסרית והחינוכית להציף ולהעלות סוגיות חברתיות הקשורות לחברה הישראלית בכלל ולהחלטות ממשלת ישראל בפרט. בימים אלו – כאשר אנו כבר קרוב לשנה בלי ממשלה נבחרת מתפקדת, עלינו כמורים ומחנכים לוודא שהתלמידים שלנו מעורים בבעיות החברתיות והפוליטיות בישראל.”

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close