לראשונה- בהפנינג טעימות מיוחד, הורים וילדים קובעים את תפריט הצהרונים והמועדוניות בר”ג

עיריית רמת-גן מקיימת היום אירוע טעימות להורי ילדי הגנים וצהרונים בבתי הספר במתחם 'בריכת דג הזהב', בו הם פוגשים את האנשים המבשלים את האוכל לילדיהם. באירוע מוגשים למעלה מ-50 סוגי מנות שמוגשות בגני הילדים ובצהרונים של 'ניצנים פלוס' . האוכל הוגש על ידי 5 חברות קייטרינג כאשר בין היתר הוגשו גם מנות לילדים עם רגישויות ואלרגיות. 

היום נערך אירוע חשיפה בו מוצגות המנות המוגשות לילדי הגיל הרך בגני הילדים השונים ברמת גן. זאת מתוך חשיבות לנושא בריאות הילדים, וחינוך לתזונה נכונה כבר מהגיל הרך. את הפרויקט הנ”ל יזמו בעיריית רמת-גן בשיתוף  אגף החינוך ו-‘בית עמנואל’.

בעיר רמת־ גן פועלים 212 גנים: 152 בחינוך הממלכתי, 20 בחינוך הממ”ד, 26 בחינוך המיוחד ו-14 בחינוך העצמאי. רמת-גן הינה עיר מובילה בתחום החינוך לגיל הרך ובימים אלו היא מבצעת מהפכה בתחום החינוך לגיל הרך, בהובלתו של מ”מ ראש העיר, ליעד אילני.

במסגרת תכנית ‘היפוך הפירמידה’, משקיעה העירייה משאבים מרביים בטיפוח ילדי העיר כבר בגילאי הגן,  באופן המאפשר להם לגבש את זהותם האישית, לחזק את תחומי העניין שלהם ולהרחיב את אופקיהם ובכך להעניק להם מקפצה איכותית לחיים הבוגרים.

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: ״ עיריית רמת-גן מובילה רפורמה ומהפכה בגיל הרך. כחלק ממהלכי הרפורמה, אנו פועלים הן במישור המעשי לשינוי התפריט בכל הגנים והן במישור החינוכי על מנת לערב את הורי הילדים בקבלת ההחלטות ובשיתוף הפעולה להעברת מסר של חינוך לתזונה בריאה כבר בגיל הרך “.

 

מ”מ ראש עיריית רמת-גן, ליעד אילני: “לראשונה בתולדות רמת-גן, וכמרכיב נוסף במהפכת הגיל הרך, אנחנו מקיימים אירוע טעימות להורים ולילדים שיוכלו להשפיע ישירות על המנות אותן יאכלו הילדים בצהרונים ובמועדוניות ברחבי העיר. הבטחנו לייצר תו תקן לתזונה, התחייבנו להעלות משמעותית את איכות, בריאות וטעם המזון לילדים, ואנחנו מתחילים לקיים. ביטחון תזונתי הנו מרכיב מרכזי במהפכת הגיל הרך אליה התחייבנו”.

חינוך לתזונה נכונה טומן בתוכו מגוון רב של ערכים חינוכיים כמו: הקשבה, אהבה עצמית, אחריות, דחיית סיפוקים, איזון וגבולות!. החינוך לתזונה נכונה. אירוע החשיפה להורי הילדים, הוא פרי שיתוף פעולה של עירית רמת גן ובית עמנואל כחלק מהרפורמה במסגרות הגיל הרך ברמת גן , עליה מופקד ‘מתאם ההזנה הרשותי’ של העירייה צור טהון, שאחראי על קיום יוזמות ומהלכים לשיפור תהליך ההזנה במוסדות החינוך ובכך גם לשפר את איכות החיים של הילדים בכלל.  מטרת האירוע היא לחשוף את הורי התלמידים לתפריט המוגש לילדיהם בגני הילדים ולבחון לעומק את נושא תהליך ההזנה בצהרוני גני הילדים ובתי הספר, החל מגילאי טרום חובה.

 

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close