בריאות

דרמה בטיסת “אל-על” לווינה. מה קרה כשנוסעת איבדה הכרה בגובה ומי הייתה שם להציל?

איך מנעה מנהלת מרפאה של "כללית" בפתח תקווה נחיתת חירום של מטוס "אל-על" שהיה בדרכו לווינה? הנוסעת, אם לשלושה, איבדה הכרה ומצאה לצידה את הרופאה הבכירה, שהפגינה תושייה גדולה

תושייה יוצאת דופן של מנהלת מרפאת בלפור של “כללית” בפתח תקווה, ד”ר אלינה זלוטניקוב, סייעה למטופלת צעירה שהתעלפה בשבוע שעבר הרחק מאוד מפתח תקווה – בגובה שיוט של עשרות אלפי רגל באוויר ומנעה ממטוס “אל-על” שהיה בדרכו לווינה, לבצע נחיתת חירום.

ד”ר זלוטניקוב הייתה בדרך לחופשה משפחתית עם בעלה על גבי טיסת אל-על מנתב”ג לווינה, כשלפתע הבחין הבעל בהמולה שנוצרת באחד המעברים במטוס. על הרצפה בין המעברים שכבה שרועה אישה צעירה, אם לשלושה ילדים קטנים, לאחר שככל הנראה איבדה את הכרתה עקב נפילת לחץ דם. אנשי הצוות בטיסה, שדאגו לשלומה של האישה, כבר שקלו לבצע נחיתת חירום או להזעיק אמבולנס שימתין לנוסעים בשדה. במקביל, הם עברו בין הנוסעים והציגו את השאלה המתבקשת: “יש רופא במטוס?”

ד”ר זלוטניקוב לא חשבה פעמיים ונחלצה לעזרת האישה הצעירה. לאחר שסייעה לה להתיישב היא מדדה לה דופק וערכה מספר בדיקות לווידוא המצב ההכרתי שלה, ואף הגדילה לעשות ונשארה זמן ממושך לצדה לאורך יתרת הטיסה, ושוחחה עמה כדי לוודא שהיא שבה לאיתנה.

 

 

Tags

“אני שמחה שיכולתי לסייע ולו במעט לאותה אישה צעירה”, מספרת כעת ד”ר זלוטניקוב, שבינתיים כבר הספיקה לשוב מחופשתה, והוסיפה: “רופאי הכללית ערניים ודרוכים לסייע בכל מקום שבו הם נמצאים!”
השבוע, עם שובה של ד”ר זלוטניקוב ארצה, המתינה לה הפתעה נעימה במייל: מכתב הוקרה מחברת “אל-על”. “מנהל השירות בטיסתנו מתל-אביב לווינה דיווח על התנדבותך לעזור ולסייע לנוסעת שחשה ברע במהלך הטיסה”, נרשם במכתב, “אנו מודים לך על תרומתך הראויה ומקווים להמשיך ולאחר אותך בטיסותינו בעתיד”.

ד"ר אלינה זלוטניקוב. אחרי ההצלה הגיעה החופשה
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close