חינוך

35 ילדי “גן ריף” בשכונת אגרובנק בחולון לא הולכים ללימודים זה היום השני. ההורים: “עד שראש העיר לא יגיע לשבת במרתף החנוק שהקצה לילדים, וייתן תשובות, נשבות”

שנת הלימודים בחולון נפתחה ברגל שמאל: הורי ילדי גן הילדים ריף בשכונת אגרובנק מסרבים לשלוח את 35 הילדים ללמוד במרתף דחוס וללא אוורור. הורי ילדי כיתתה ו' לבעלי צרכים מיוחדים ב"גורדון" גם משביתים לימודים בשל כיתה לא ראויה. ההורים: "שמר ראש העיר ישב חצי שעה במקלט שנתן לבני 3 ויראה אם הוא מצליח לנשום כאן"

הורי ילדי “גן ריף” בשכונת אגרובנק בחולון משביתים את הלימודים מאתמול, יום ראשון. “אי אפשר ללמוד בדן שנמצא במרתף דחוס, שמבוגר לא מסוגל לשהות בו יותר מרבע שעה. שמר ראש העיר, מוטי ששון יתכבד ויבוא לכאן וישב שעה אחת ביום כאן, ויגיד לנו אם הוא כמבוגר מסוגל להיות במקום כזה”, אומרים ההורים.

כפי שפורסם ב”ניוזים מרכז”, הורי הילדים נדהמו לגלות כי מאחר והעירייה לא הספיקה לבנות גן ילדים לבני השלוש בשכונת אגרובנק, הם שלחו את הילדים של “גן ריף” למקלט בבית הספר בן צבי. מקלט שלפי ההורים אין בו אוורור, בחוץ יש ציוד של שיפוץ מבנים לא בטיחותי וגם חצר לשחק בה אין לילדים.

למרות טענות העירייה כי מדובר בגן ילדים מאובזר וכשיר ואף הותקן בו מזגן, ההורים שהגיעו למפגש עם הגננות ימים ספורים לפני פתיחת שנת הלימודים, ההורים הבינו כי מדובר במבנה שלא ראוי ללימודים, כפי שמספרת אחת האימהות: “הזדעזעתי מהמבנה של המקלט הזמני. חשכו עיניי אני ישבתי שם 10 דקות ופשוט לא היה לי אוויר. היה מזגן אחד שהיה בסוף החדר ומי שיושב באמצע החדר פשוט לא היה לו אוויר והיה מאוד חם, וזה היה בשמונה בערב. השירותים והמטבח הכול במבנה הקטן הזה וחסר האוויר וכמובן שאין חלונות. כשהציעו את המקום החלופי עד שעיריית חולון תסיים לבנות לנו את הגן ,שלא ברור לי מדוע לא עשו את זה בתחילת השנה.
“לא נתנו לנו לראות את המקלט בטענה שאי אפשר והגן בסדר והוא מאוכלס כרגע גם כגן ילדים חלופי ואין מה לדאוג. אז אדון מוטי ששון בוא תשב אתה חצי שעה במקלט הזה ותרגיש מה שאנחנו ההורים הרגשנו בשמונה בערב. זוועה ובושה לעיר הזו שקוראת לעצמה ‘עיר הילדים’, כי היא ממש לא כזו”.

Tags

וכך מסכמת לימור, אם לילד בגן ריף את החלטת ההורים להשבית את פתיחת שנת הלימודים מאתמול: “כך בילו ילדי גן ריף את פתיחת שנת הלימודים. בגלל אטימותה של עיריית חולון למציאת מבנה חלופי לגן הזמני של גן ריף, שכרגע ממוקם במקלט חנוק, מסובן תברואתית ומסוכן מבחינה בטיחותית.
ושלא יסבנו אותנו שאנחנו בחרנו במבנה הזה כי לא ניתן להורים שום חופש בחירה ואף לא ניתן להורים לראות את המבנה לפני פתיחת שנת הלימודים. אז אנחנו ילדי גן ריף בשביתה עד אשר עיריית חולון תתעורר ותמצא מבנה מתאים וראוי ל-35 ילדים”.

בעיריית חולון וענו כי מדובר בגן ילדים במבנה ארעי וכי תוך 5 חודשים גן הילדים יעבור למבנה מחודש.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות
Close
Close