ראשון לציון

האח הגדול פסח 2019. מצלמות נסתרות שהציבו הסיירת הירוקה בראשל”צ תיעדו משליכי פסולת שיפוצים. הקנסות הכבדים לא אחרו

החברה לביטחון הגבירה את האכיפה ב"תקופת השיפוצים" לקראת חג הפסח. הסיירת הירוקה התקינו מצלמות נסתרות שתפסו על חם שני גברים שהשליכו ברחוב פסולת שיפוצים. במקביל, במנהל איכות הסביבה יתגברו את פינוי הפסולת לקראת החג

בשעת לילה מאוחרת הגיע טנדר עמוס בפסולת בניין לאחד הרחובות הפנימיים בשיכון המזרח, מהרכב יצאו שני גברים שהחלו לפרוק את הפסולת בצדי הרחוב. המעשה הזה עלה להם ביוקר, הם נתפסו על חם בעדשת המצלמה, נקנסו ב-1500 ₪ ונדרשו לפנות את הפסולת מהמקום. המקרה המתועד היה שיאו של התחקות פקחי הסיירת הירוקה של החברה לביטחון אחר שני הקבלנים שעל פי החשד נוהגים להיפטר מפסולת הבניין במסגרתם עבודתם. הפקחים היו זקוקים לתיעוד המעשה ולכן הציבו מצלמה נסתרת היכן שעל פי הערכתם צפויים הקבלנים להשליך את הפסולת, ואכן, כך היה.

התקופה שלקראת חג הפסח ידועה בין היתר כתקופת שיפוצים וקניות. שתי אלו מייצרות פסולת רבה, הן פסולת מעסקים והן פסולת בניין המושלכת לרחוב שלא ביום ההוצאה ולא במקומות המוגדרים לכך, כלומר לא צפויה להיאסף על ידי העירייה באותו היום ולכן מהווה מטרד לסביבה ואף מפגע בטיחותי במקרים מסוימים, כאשר הפסולת נערמת על המדרכה ומהווה הפרעה להולכי הרגל שנאלצים לרדת לכביש. ראש העירייה, רז קינסטליך, אמר: “כפי שכולנו מקפידים לשמור על הניקיון בבית, כך אנחנו צריכים לחשוב על הסביבה שלנו. העירייה מעמידה לרשות התושבים שירות  של מכולות לפסולת בניין בעלות מוזלת, כך שאין כל סיבה להשליך את פסולת השיפוצים לרחוב שתהווה מטרד ומפגע לתושבים. בהקשר זה יש לציין כי העירייה מפרסמת את ימי פינוי פסולת, גזם וגרוטאות בחוברת הארנונה המגיעה לכל בית וכן בפרסומים שוטפים, באתר העירוני, הפייסבוק ואפילו ביישום העירוני. לאיתור ימי ההוצאה לפי כתובת, ניתן להיכנס ליישום העירוני או לאתר העירייה ולהקליד את הכתובת הדרושה. מיד יופיעו כל הנתונים, כולל מספר הטלפון של השירות לתושב לפרטים נוספים.

Tags

בחברה לבטחון, כאמור, הגבירו את האכיפה וכן החלו לעשות שימוש באמצעים טכנולוגיים לאיתור משליכי הפסולת כאשר יושם דגש על פסולת בניין, עסקים מלכלכים ופסולת שהוצאה לשטח הציבורי על ידי תושבים לא ביום ההוצאה. הסיירת הירוקה, השיטור העירוני ואגף הסיור הונחו לתגבר סיורים ממוקדים באזורים מועדים. במקביל, מינהל איכות הסביבה יתגברו את פינוי הפסולת לקראת החג.

סגן ראש העירייה ומחזיק תיק החברה לבטחון, מקסים בביצקי, אמר: “אנו נמצה את הדין עם כל מי שחושב שהשטחים הציבוריים הם פח הזבל האישי שלו. החברה לביטחון והסיירת הירוקה הוכיחו שוב את יכולותיהם ואני שמח לראות שהשילוב של פקחי היחידה האיכותית יחד עם אמצעים טכנולוגיים מתקדמים נושאים פרי במאבקנו לשמירה על הסדר הציבורי ועל איכות חיי תושבי העיר”.

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  Back to top button
  נגישות
  Close
  Close