שיא עולמי? שימוש ברשת הגדולה ביותר בישראל (וייתכן שאף בעולם) לתיקון בקע בדופן בטן במרכז הרפואי לגליל

הניתוח הרובוטי בוצע בהובלת ד"ר אלי קקיאשווילי, במטופל בן 72, שסבל מבקע גדול במיוחד, אשר התפרס על מרבית דופן הבטן. ד"ר קקיאשווילי: "בניתוח מתחנו את יכולות הרובוט עד הקצה, כולל תפירה מדויקת של הרשת בעזרת זרועותיו"

במרכז הרפואי לגליל בנהריה בוצע ניתוח לתיקון בקע בדופן הבטן, בגישה זעיר פולשנית, ובאמצעות רובוט דה וינצ'י. הניתוח בוצע במטופל בן 72, שסבל מבקע גדול במיוחד, אשר התפרס על מרבית דופן הבטן.

לקראת הניתוח, שנקרא T.A.R (Transversus Abdominal Release), ואשר נמשך קרוב ל-5 שעות, הוכנה רשת גדולה במיוחד, בגודל 50 על 50 ס"מ, המתאימה לתיקון בקעים גדולים. הרשת, שמורכבת מחומר שאינו מתכלה, ועם הזמן נספגת בתוך הגוף, הונחה על אזור פתח הבקע כדי לאטום אותו.

הניתוח בוצע ע"י מנהל מחלקת כירורגיה א', ד"ר אלי קקיאשווילי, אחד המנתחים המובילים והראשונים של דה וינצ'י בישראל, ובסיוע ד"ר גרגורי בוגוסלבסקי, רופא בכיר במחלקה.

לאחר אישפוז של שלושה ימים בלבד, שוחרר המטופל לביתו במצב טוב.

ד"ר קקיאשווילי: "ככל הידוע לי, בישראל מעולם לא נעשה שימוש ברשת כה גדולה, במטרה לבצע ניתוח לתיקון בקע בדופן הבטן. מדובר בניתוח חוזר, לאחר שבעבר בוצע במטופל, במרכז רפואי אחר, תיקון בקע שלא צלח".

ד"ר קקיאשווילי הוסיף, כי יש יתרונות רבים בניתוחים לתיקון דופן הבטן באמצעות רובוט דה וינצ'י, המבוצעים במרכז הרפואי שבנהריה. "השימוש ברובוט מאפשר לנו דיוק ניתוחי ברמה כמעט מיקרו-כירורגית, וללא פתיחת הבטן. זמן ההתאוששות וההחלמה מהירים מאוד, ויש הפחתה משמעותית בכאבים שלאחר הניתוח. בניתוח מתחנו את יכולות הרובוט עד הקצה, כולל תפירה מדויקת של הרשת בעזרת זרועותיו".

[addtoany]
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות