תושב הקריות הונה עשרות אזרחים כשדרך אתר "יד 2" רכש מהם מכשירי חשמל, והעביר להם צילום של העברה בנקאית שלא התקיימה מעולם

תושב הקריות הצליח להונות אזרחים רבים כשקיבל מהם מכשירי חשמל דרך אתר "יד 2", כשהוא מעביר להם צילומי העברות כספיות מזויפות

במהלך החודשים האחרונים התקבלו בתחנות משטרה שונות ברחבי הארץ, עשרות תלונות של אזרחים שביקשו למכור מוצרים שונים באמצעות אתר יד 2, שנפלו קורבן למעשה הונאה ברשת. מרבית המוצרים הם מוצרי חשמל, מחשוב ואלקטרוניקה.
מהתלונות הרבות שהתקבלו במשטרה עולה כי, לאחר שפרסמו המוכרים מודעות למכירת המוצרים, יצר איתם קשר אדם שביקש לשלם להם עבור רכישת המוצר באמצעות העברה בנקאית, שלח להם באמצעות ה-WhatsApp צילום של העברה בנקאית שלכאורה ביצע, ובחלק מהמקרים אף צילום תעודת זהות. עפ"י החשד נאספו המוצרים באמצעות נהגי מוניות שונים. לאחר מסירת המוצרים, התברר בדיעבד למוכרים כי נפלו קורבן למעשה הונאה ומרמה, הכסף לא הועבר לחשבונם והמסמך שנשלח להם הינו מזויף.
עפ"י החשד הנזק המצטבר שנגרם לכלל המוכרים מוערך במאות אלפי שקלים.

בעקבות זיהוי התופעה במשטרה, נפתחה חקירה במפלג ההונאה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים בשיתוף פעולה עם מחלק ההונאה של מחוז חוף ותחנת המשטרה במודיעין. במסגרת החקירה ושימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, חוקרי ימ"ר ירושלים איתרו וחשפו את זהות החשוד במעשה – בן 40, תושב הקריות.

אתמול נעצר החשוד במעשי ההונאה, הזיוף והמרמה על ודי בלשי היחידה המרכזית במחוז ירושלים.

היום, הוארך מעצרו של החשוד בבית משפט השלום בירושלים בשישה ימים, זאת עד ליום 8.8.2022 והחקירה נמשכת.

 

צילום אילוסטרציה: גטיאימג'ס

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות