נקבע מותו ברמב"ם של נער בן 13 שהתמוטט בזמן משחק כדורגל עם חבריו, למרות נסיונות החייאה של הצוות הרפואי

נער בן 13 קרס אתמול בזמן משחק כדורגל בכפר כאוכאב בגליל והובהל לרמב"ם תוך נסיונות החייאה שנמשכו בבית החולים בסופם נקבע מותו

אתמול בערב הובא לחדר המיון בבית החולים רות לילדים ברמב"ם נער בן 13 שקרס בזמן משחק כדורגל (כך נמסר לצוות הרפואי) בכפר כאוכאב בגליל.

ברמב"ם סיפרו: "הנער עבר החייאה ארוכה בשטח, ותוך כדי הפינוי לרמב"ם וההחייאה נמשכה גם במיון. לצערנו הצוות הרפואי לא הצליח להחזיר את ליבו של הנער לפעילות ונאלצו לקבוע את מותו".

ד"ר אסעד חורי, מנהל קרדיולוגית ילדים בבית החולים רות לילדים ברמב"ם, מסביר: "מדובר בתופעה נדירה שיכולה לנבוע משתי סיבות – או בעיה מולדת במבנה הלב או במערכת ההולכה החשמלית של הלב, או בעיה שנגרמת עקב מחלה ויראלית שפגעה בלב ולא היו מודעים לכך – זו למשל הסברה של מה שקרה לשחקן הכדורגל של נבחרת דנמרק , אריקסן, שקרס בטורניר היורו האחרון. במקרה של הטרגדיה אתמול יש מקום לבירור גנטי בקרב המשפחה כדי לשלול מקרים נוספים שעלולים להמצא במשפחה אצל ילדים אחרים".

לפני חודש קרס אח מחדר המיון של רמב"ם בן 42, בעת ששיחק כדורגל בכפר נאחף ונקבע מותו. חבריו למחלקה רכשו במשותף דפיבלירטור ותרמו אותו למועצה המקומית בנאחף על מנת שיוצב סמוך למגרש הכדורגל , בתקווה להציל חיים בעתיד.

מחרתיים, ביום שישי בבוקר, יתקיים בחוף דדו בחיפה משחה "כף כרמל" שמארגנת חברת "שוונג" יחד עם עיריית חיפה, במהלך המשחה תהיה גם פעילות הסברתית בנושא מחקר לניבוי ומניעת מוות פתאומי לבבי בילדים ובצעירים – שמתבצע ברמב"ם, על ידי הקרדיולוגית ד"ר מירי בליך.

 

צילום: דוברות רמב"ם

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות