תלמידי תיכון “רוגוזין” בקריית אתא עשו היסטוריה הערב, כששוגרו ננו לוויינים שפיתחו ובנו תלמידי החטיבה העליונה

במסגרת פרוייקט "תבל" של משרד המדע והטכנולוגיה וסוכנות החלל הישראלית - שוגרו הערב ננו לוויינים שפיתחו ובנו תלמידי החטיבה העליונה רוגוזין בקריית אתא. החטיבה העליונה רוגוזין נבחרה יחד עם עוד 7 בתי ספר מכל הארץ להשתתף בפרויקט העולמי

הערב שוגרו ננו לוויינים שפיתחו ובנו תלמידי החטיבה העליונה רוגוזין בקריית אתא במסגרת פרוייקט “תבל” (תלמידים בונים לוויינים) של משרד המדע והטכנולוגיה, סוכנות החלל הישראלית ומרכז המדעים הרצליה.
החטיבה העליונה רוגוזין נבחרה יחד עם עוד 7 בתי ספר מכל הארץ להשתתף בפרויקט העולמי במסגרתו השתתפו התלמידים הלומדים במגמת הנדסת חלל בתכנון ובנייה של לוויין זעיר הבודק טכנולוגיות תקשורת חדשניות להעברת מידע מהחלל.
החטיבה העליונה נחשבת לפורצת דרך בתחום החלל כאשר במסגרת הפרוייקט נבנה חדר לוויינים, בו נבנה הננו-לוויין, חדר בקרה וציוד מותאם לתוכנית. התלמידים בנו את הלוויין בתנאי מעבדה שישמש לחקר התקשורת בחלל ויעביר נתונים לאחר שיגורו. בנוסף במסגרת תוכנית הלימודים לומדים התלמידים במגמת הנדסת חלל, המהווה חממה טכנולוגית לרכישת ידע באלקטרוניקה, פיזיקה, מדעי המחשב והנדסת מערכות.
ראש העיר, יעקב פרץ שלח את ברכתו לתלמידים ולצוותים החינוכיים ואמר: ״העובדה שילדי קרית אתא ניצבים בקידמת החזית הטכנולוגית מרגשת אותי מאוד. העשייה החינוכית ברמה הגבוהה ביותר, שאנו רואים ברוגוזין , מעודדת את המצויינות ומהווה מקור השראה לתלמידים רבים אחרים לפרוץ גבולות ולהצליח. זהו בלי ספק רגע היסטורי ומכונן עבורנו. תודה לתלמידים, ליועצים החינוכיים, למורות ולמורים, ולהנהלת בית הספר אשר הוכיחו לנו כי עם המון רצון, נחישות, ויכולת – השמים הם כבר לא הגבול לילדי קרית אתא”.

 

צילום: עיריית קריית אתא

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות