מפכ"ל המשטרה בזירת דריסת השוטר למוות בנהריה: "עליית מדרגה מסוכנת". נשלל מניע לאומני. הקבלן הדורס נעצר

מפכ״ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי ומפקד מחוז חוף, ניצב יורם סופר הגיעו לזירת האירוע בה נדרס למוות מתנדב המשטרה, חוסאם סג׳ייר בן 32. הוא הגיע לאתר בנייה במהריה, עם שוטר נוסף שאף הוא נדרס, בשל תלונות על רעש ושוהים בלתי חוקיים. החשד: הקבלן במקום דרס אטתם, נמלט ונתפס

 

סמוך לשעה 10:00 התקבל במוקד המשטרה דיווח אודות אירוע דריסת שוטרים ברחוב העלייה בנהריה.

שוטר ומתנדב נקראו לטפל בארוע תגובה על חשד לרעש בנייה ושוהים לא חוקיים באתר בנייה בעיר נהריה. במהלך בדיקת צוות השיטור את אישורי העבודה ושהייה של הפועלים באתר, הגיע למקום רכב ובמהלך דין ודברים בין צוות השיטור לנהג, החל בבריחה במהלכה דרס את השוטר והמתנדב.

על פי גורמי רפואה, השוטר והמתנדב תושבי הכפר ירכא (32,42) נפצעו באורח קשה ופונו למרכז הרפואי לגליל בנהריה שם נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו של המתנדב, חוסאם סג׳ייר בן 32 במותו.

כוחות משטרה גדולים בפיקוד תת ניצב שאול צמח, מפקד מרחב אשר, הוזעקו לזירה ופתחו בסריקות נרחבות אחר מבצעי העבירה, לצד איסוף ממצאים בזירה ע"י חוקרי המז"פ במסגרת החקירה שנפתחה.

זמן קצר לאחר הארוע, עצרו שוטרי משטרת ישראל את הנהג החשוד בדריסה, תושב עראבה בן 44 לחקירה בתחנת המשטרה בנהריה.

מפכ״ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי ומפקד מחוז חוף, ניצב יורם סופר הגיעו לזירת האירוע ובהמשך ביקרו את השוטר הפצוע ובני המשפחה בבית החולים.

בהערכת מצב מיוחדת שקיים מפקד מחוז חוף, ניצב יורם סופר ובתיאום עם גורמי הביטחון נשלל בשלב זה הכיוון הלאומני וחקירת האירוע החמור הוטלה על היחידה המרכזית (ימ"ר) של מחוז חוף.

המפכ"ל, רנ"צ יעקב שבתאי אמר: "משטרת ישראל מרכינה ראשה ומשתתפת בצער משפחתו של סמ"ר חוסאם סג'ייר ז"ל, מתנדב גיבור שהפך היום למודל של חריצות ותרומה למדינה. משפחת סג׳ייר, קשרתם בין רגע את גורלכם עם משטרת ישראל ואנו נלווה אתכם לעד.

יהי זכרו ברוך.

איחולי החלמה מהירה לשוטר הפצוע אותו אנו מלווים כעת בבית החולים.

אירוע שמתחיל כאירוע שיטור קלאסי ומסתיים בכך שמתנדב מאבד את חייו ושוטר נפצע באורח בינוני, ממחיש לנו עד כמה עבודתם של השוטרים והמתנדבים עלולה להפוך בין רגע משגרה לחירום, מעוד אירוע במשמרת לאירוע של סכנת חיים, פציעה ואף אובדן.

זו עליית מדרגה מסוכנת בחוסר שיתוף הפעולה ובאלימות אליהם חשופים לא פעם השוטרים במהלך עבודתם והיא מהווה תמרור אזהרה שצריך להדאיג את כולנו".

מפקד המחוז, ניצב יורם סופר ציין כי "אירוע בו פוגעים בשוטרים בעת ביצוע תפקידם הוא חמור ביותר. החקירה נמצאת בעיצומה וכלל המשאבים העומדים לרשות המשטרה עומדים לטובתה. נשקיע מאמץ רב במטרה להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם המעורבים. לצד פעילות החקירה אנחנו מחבקים ומלווים את משפחתו של המתנדב סמ"ר חוסאם סג'ייר ז"ל ומלווים את השוטר הפצוע ובני משפחתו".

החקירה נמשכת.

מצ"ב תמונות מהזירה ,סינק מפקד מרחב אשר תנ"צ שאול צמח ומביקור מפכ"ל המשטרה ומפקד מחוז חוף בבית החולים:
https://www.dropbox.com/sh/umrwaua5ps094q4/AAAVSbejpN9QIqKsX40S-77Ua?dl=0
קרדיט: דוברות המשטרה

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות