המלצות איגוד ערים לקראת חגיגות ל”ג בעומר

עו"ד שרית גולן שטיינברג, יו"ר איגוד ערים: "למצוא דרכים יצירתיות בכדי לחגוג את ל"ג בעומר תוך צמצום או מניעת הדלקת המדורות". ד"ר עופר דרסלר, מנכ"ל איגוד ערים: "בל"ג בעומר השנה השתדלו לחגוג אחרת."

לקראת חגיגות לג בעומר אשר יתקיימו בלילה בין 29-30.4.21 איגוד ערים להגנת הסביבה אזור מפרץ חיפה הוציאו מכתב הקורא לראשי הערים והמועצות באזור מפרץ חיפה והקריות לעודד את התושבים להימנע מהדלקת מדורות ככל הניתן, תוך עידוד לאחד מדורות ובהתמקדות בפעילויות מגוונות חלופיות.

מדורות לג בעומר מייצרות זיהום אויר בהיקף לא מבוטל. העשן הנפלט מהמדורות רעיל לבני האדם, לבעלי החיים ולצמחיה, הוא מכיל רמות גבוהות של פחמן דו חמצני וגזים מסוכנים נוספים. העשן מכיל חלקיקים נשימים של מוצק או נוזל הנפלטים ומרחפים באוויר שאנו נושמים. ככל שהחלקיקים קטנים יותר, כך הם נשארים זמן רב יותר באוויר ויכולים לגרום לנזק לטווח ארוך.

כל שנה ישנו גידול של 200% ולעיתים אף למעלה מ-1000% של חלקיקים קטנים pm2.5 וגידול משמעותי ברמותco שנמדדו בתחנות האיגוד. החלקיקים הנפלטים מהמדורות חודרים דרך מערכות הנשימה ומיצרים בעיות בריאותיות בדרכי הנשימה, וכך הסכנה הבריאותית גדלה גם כן. בנוסף, למדורות רבות מושלכים קרשים צבועים וכאלו הספוגים בממיסים, פלסטיק וחומרים נוספים. כל אלה, מכילים חלקיקים מסרטנים וגורמים לעלייה נוספת בזיהום האוויר.

ברור לנו כי התושבים, ובעיקר הילדים מצפים לחג זה, אך אנו ממליצים לפרסם לציבור הרחב את המלצתנו להימנע מהדלקת מדורות, וכל שכן מדורות גדולות תוך הקפדה שלא להדליק עצים צבועים או המכילים חומרים ממיסים ולשאוף לאיחוד מדורות של גנים או כיתות.

עו”ד שרית גולן שטיינברג, יו”ר איגוד ערים: “אני קוראת לראשי הערים והמועצות ולכלל נבחרי ואנשי הציבור החיים באזור מפרץ חיפה והקריות לסייע לציבור ולמצוא דרכים יצירתיות בכדי לחגוג את לג בעומר תוך צמצום או מניעת הדלקת המדורות. וודאו שהציבור יכיר את ההנחיות ויפעל על פיהן. בהתנהלות אחראית נוכל לצמצם משמעותית את הפגיעה הבריאותית והסביבתית של המדורות.

ד”ר עופר דרסלר, מנכ”ל איגוד ערים: “אני קורא לתושבי אזור מפרץ חיפה לנהוג באחריות סביבתית רבה לקראת החג. אזור מפרץ חיפה לא חף, בלשון המעטה, מזיהומים אחרים וכל תוספת שכזו פוגעת קודם כל בנו, ובעיקר באוכלוסיות בסיכון. בל”ג בעומר השנה השתדלו לחגוג אחרת.”

ד"ר עופר דרסלר, מנכ"ל איגוד ערים אזור מפרץ חיפה להגנת הסביבה. צילום ניוזיםד"ר עופר דרסלר, מנכ"ל איגוד ערים אזור מפרץ חיפה להגנת הסביבה. צילום ניוזים
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות