קפיצה מדאיגה במספר החולים בחיפה, עם 106 חולים חדשים רק ביממה האחרונה. עלייה מדאיגה גם בבתי האבות בעיר

עלייה מדאיגה במספר חולי הקורונה בחיפה: 648 חולים פעילים, מתוכם 106 חולים חדשים ביממה האחרונה, למעלה מ-10 אחוז מהם בבתי-אבות

על פי נתוני משרד הבריאות, במהלך היממה האחרונה חלה עלייה מדאיגה במספר החולים בקורונה בחיפה והוא עומד כעת על 648 חולים פעילים. ביממה האחרונה נוספו 106 חולים חדשים.

עיקר התחלואה מתרכז בשכונות: המושבה הגרמנית, קריית אליעזר, ואדי סאליב, שכונת עבאס, כבאביר, אחוזה ונחלה (מזרח הדר), המוגדרות כשכונות “כתומות”. כמו-כן, למעלה מ-10 אחוז מסך החולים נמצאים בבתי-אבות.

משטרת ישראל נערכת, בסיוע אגף האכיפה של עיריית חיפה, למניעת התקהלויות במהלך סוף השבוע באזור המושבה הגרמנית ובוואדי ניסנאס. במסגרת זו, יוצבו ברחבי הכניסות לשכונות שוטרים ופקחים עירוניים, במטרה למנוע ריבוי התקהלויות בהן. בנוסף, יבצע אגף האכיפה סיורים תכופים באיזורים אלו, למניעת רוכלות והצבת דוכני מכירה.

על אף התחושה של סוף המשבר, הנובעת מהגעת החיסונים למדינת ישראל, עיריית חיפה קוראת לציבור הרחב להמשיך לשמור על כללי הריחוק החברתי: הקפדה על בידוד, שמירת מרחק, מניעת התקהלויות/ריכוז גדול בבתים והקפדה על עטיית מסכות – זאת לשם מניעת הרחבת ההדבקה אשר עלולה להוביל להטלת מגבלות ברמה הלאומית.

מערכת החינוך תיפתח ביום ראשון כסדרה על פי כללי ה”תו הסגול”. התלמידים שחולים ושמצויים בבידוד ימשיכו ללמוד מרחוק. כמו כן, בכל שכונה שתוגדר “אדומה”, על פי מודל “הרמזור”, ייסגר בית הספר והתלמידים יועברו ללמידה מרחוק.

לאור הביקוש, תפעיל עיריית חיפה בשיתוף פיקוד העורף מתחם לבדיקות קורונה במרכז הקונגרסים במהלך סוף השבוע ועד ליום ראשון הקרוב. שעות הפעילות יעודכנו [בהתאם למזג האוויר] בפורטל החירום של פיקוד העורף – https://www.oref.org.il

העמדה תפעל במתכונת Drive-in ללא צורך בהפניה וללא עלות.
יש להצטייד בתעודה מזהה בלבד.

 

צילום: מד”א

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות