צפו: מצלמות טרמיות שהותקנו בסמוך לחוות המכלים מעלות חשש לדליפת חומרים מסוכנים לאורך כל הזמן

בישיבת מועצת העיר חיפה הוצג סרטון שצולם ממצלמות טרמיות שכוונו לעבר חוות המכלים בתיאום עם עיריית חיפה. בסרטון נראה בבירור ענן גזים פחממניים המכלים חומרים מזהמים שעלה בגלים לאורך כל זמן הצילום ואשר לווה בריחות מטרידים

מצלמות טרמיות שהותקנו ליד חוות המכלים במפרץ חיפה, מעלות חשש לזיהום מתמשך.

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, אמרה בנושא: “התמונה העולה מהצילומים קשה ומטרידה. נמשיך לקיים בדיקות נוספות ככל שיידרש ונעסיק את מיטב אנשי המקצוע בתחומי איכות האוויר והסביבה חלקם גם מחו”ל על מנת למנוע טענה של ניגוד עניינים שכן מדובר בנושא החשוב ביותר לעתיד העיר ובריאות תושביה”.

את הדברים אמרה אמש ראש העיר עינת קליש רותם, בישיבת מועצת העיר במהלכה הוצג סרטון שצולם ממצלמות טרמיות שכוונו לעבר חוות המכלים בתיאום עם עיריית חיפה. המצלמות הוצבו במסגרת איסוף נתונים אותו מבצעת העירייה לקראת השימוע המתכונן לחברת תש”ן.

מנהלת היחידה הסביבתית בעיריית חיפה שירה גורלי: “בסרטון נראה בבירור ענן גזים פחממניים המכלים חומרים מזהמים שעלה בגלים לאורך כל זמן הצילום ואשר לווה בריחות מטרידים בשעה שהרוח נשבה לכיוון בו עמדנו בשעת הצילום. מדובר בממצאים מטרדים המחייבים כניסה לחווה ובדיקה פרטנית של המכלים לאיתור מקור הדליפות”.

עיריית חיפה זימנה כזכור את חברת תש”ן לשימוע בעקבות ממצאי שימוע שנערך על ידי המשרד להגנת הסביבה ממנו עולה כי החברה הפרה את תנאי היתר הרעלים, רישיון העסק והוראות החוק תוך גרימת מפגעים סביבתיים.

השימוע לחברה התקיים על ידי המשרד להגנת הסביבה בעקבות תלונות של תושבים על מפגעי ריח חמורים ובלתי סבירים שמקורם לכאורה מחוות המכלים.

ראש העיר הבהירה במכתבה כי תוצאות השימוע עלול להוביל לביטול רישיון העסק אותו אמורה הייתה רשות הרישוי להנפיק לחוות המכלים לתקופה בת 10 שנים ומתן היתר זמני תחתיו לתקופה בת 6 חודשים אשר יותנה בעמידה בכל התנאים שנקבעו על ידי העירייה בעקבות הליך הבירור אותו ערכה לחברה ובהם הדרישה לאפשר הכנסת מומחים מטעם העירייה לשטח החווה לצורך עריכת בדיקות. נדרשות.

 

צילום: עיריית חיפה

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות