סערת התפילין: דוכן נפתח בסמוך לעיריית חיפה ובעיריית צפת ראש העיר היה הראשון להניח

הרשתות החברתיות בחיפה געשו בימים האחרונים לאחר שעלו פוסטים רבים בנושא הנחת התפילין וחב"ד במרחב הציבורי. בשישי האחרון הקימו בית חב"ד חיפה דוכן להנחת תפילין מתחת לבית העירייה בהדר, מיוזמתם כמובן, וזכו ללא מעט תושבים שהניחו תפילין וביניהם גם עוזר ראש העיר, ניר שובר שהעלה פוסט עם תמונה שלו מניח תפילין וכך כתב: "ככה נראית ליברליות, הבוקר נפתח דוכן חבד בכניסה לעיריית חיפה שמציע לקיים את אחת המצוות החשובות ביהדות במאור פנים ובחיוך, זו לא מסיונריות זו אכפתיות ואהבת חינם ובתכל'ס זה לא מפריע לאיש."
ראש עיריית צפת. מניח ראשון. צילום דוברות עיריית צפתראש עיריית צפת. מניח ראשון. צילום דוברות עיריית צפת

וכך יצא שאחרי חיפה הצטרפו עוד ועוד עיריות לטרנד של הנחת התפילין ברחבות של עיריות בארץ. אחת מהן היא עיריית צפת, כשהבוקר, ביוזמת ראש עיריית צפת שוקי אוחנה הוקם דוכן להנחת תפילין בכניסה לבניין העירייה. הדוכן, יפעל מידי יום החל מהשעה 9:00 ויאפשר לתושבים ולתיירים העוברים באזור להניח תפילין. אוחנה הבוקר המתין עם מצוות הנחת התפילין עד להקמת העמדה החדשה בכניסה לבניין העירייה והיה הראשון שזכה במצוות הנחת תפילין בעמדה זו.

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה: “העיר צפת הינה עיר שמכבדת ומחבקת את כלל המגזרים וכלל הדתות. בארץ הקודש, בעיר הקודש ניתן להניח תפילין בכל מקום- גם במרחב הציבורי. אני מזמין את תושבי העיר והתיירים להגיע ולהניח תפילין בעמדה החדשה בכניסה לבניין העירייה”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות