קליש רותם חמקה מדלת צדדית בעיריית חיפה, בזמן שמאות הפגינו מול העירייה וקראו לתת לתלמידים הדרוזים ללמוד בעיר

כ-300 מפגינים עמדו היום אחר הצהריים מול בניין עיריית חיפה והפגינו נגד החלטתה של ראש העיר, עינת קליש רותם, שלא לאפשר לתלמידים הדרוזים להמשיך את לימודיהם במוסדות החינוך החיפאים. בין המפגינים היו הורים וילדים מדלית אל כרמל ועוספיא, ואליהם הצטרפו גם מפגינים תושבי חיפה מהמגזר היהודי. אחד המפגינים היהודים, יוסי אמר: "מי שראוי לקבור את הילדים שלו בגלל שותפות גורל עם העם היהודי, ראוי ללמוד עם הילדים שלי". אלא שזמן קצר לפני שההפגנה יצאה לדרך, מי שנצפתה חומקת מדלת צדדית בבניין העירייה ונמנעת מלצאת בדלת הראשית ולפגוש במפגינים, הייתה לא אחרת מאשר ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם - שעד עתה סרבה לקבל ולהיפגש עם הורים ואנשי המגזר הדרוזי המדובר.  

בין המפגינים היו הילדים הדרוזים עצמם שלומדים במערכת החינוך החיפאית. בין השלטים שנשאו המפגינים נכתב: “אל תפרידי בין אחים”.

בין היתר לקחה חלק חברת הכנסת הדרוזית הראשונה, חברת הכנסת ע’דיר כמאל מריח מ”כחול לבן” שהגישה כבר שאילתא בנושא לשר החינוך והביאה את הנושא לדיון במליאת הכנסת. ח”כ מריח אמרה ל”ניוזים צפון”: “אנחנו מתכוונים להילחם במאבק משותף גם ברמה הציבורית וגם ברמה הפרלמנטרית, כדי להדוף את המהלך הזה. לא ניתן להם לבצע את העוול הזה לילדים האלה”.

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  Back to top button
  נגישות