“החלטה אומללה”- שושקה, האלטר אגו האקטיביסטית של זאב אנגלמאיר, לקליש רותם

"עינת קליש רותם - ראש העיר חיפה , פישלת בגדול!! ילדים כואבים בגללך, והגיע הזמן שתעזבי את התפקיד, שאת לא מתאימה לו" כך פנתה השבוע שושקה, האלטר אגו האקטיביסטית, של המעצב ומאייר העל הישראלי זאב אנגלמאיר, הידועה במלחמותיה ומחאותיה העיקשות כנגד גזענות ואפלה שיזמה ויצרה פעולות אקטיביסטיות בערים שונות בארץ. שושקה מתרעמת על 'סגירת בתי הספר ללא חיפאים' וכך כתבה לראש העיר עינת קליש רותם בפוסט בו תייגה אותה יחד עם עיריית חיפה שזכה למאות תגובות, שיתופים ולייקים: עינת קליש רותם - ראש העיר חיפה, החליטה השבוע לסגור את בתי הספר בעיר ל"לא חיפאים". במשך שנים למדו בעיר עשרות ילדים דרוזים, וההחלטה שלה תמנע את המשך לימודיהם של שבעה ילדים דרוזים.מחיפה היא עיר נהדרת שיש בה דו קיום, והמהלך המזיק, הפוגעני הזה, יפגע בעיר בצורה קשה. שבעה ילדים. חושבת על העלבון שלהם. של הוריהם. חושבת על הגירוש שלהם מבתי הספר בחיפה, ואיך הייתי מרגישה אני אם היו מפסיקים לימודים של בת שלי. זאת החלטה לא מוסרית, ולראשת העיר חיפה חסרה יכולת בסיסית של הזדהות, אם יכולה למנוע שבעה ילדים מחבריהם ומהסביבה בה גדלו. אם לא תחזור בה, במהירות, מההחלטה האיומה הזאת, צריכים להדיח אותה מהתפקיד. ססמאות כמו "חיפה לחיפאים", מזכירות ססמאות גזעניות ממשטרים חשוכים. תושבי חיפה, התנגדו לראשת העיר שלכם. הנה עמוד מספר לימוד לילדי חיפה, מורשתה של הד"ר עינת קליש רותם. אסור לאפשר לזה לקרות.
שושקה כנגד קליש רותם. איור זאב אנגלמאירשושקה כנגד קליש רותם. איור זאב אנגלמאיר

שושקה, יוצאים לפעולה?

ברור. אני אתחיל בזה שעל כרטיס הביקור שלי כאקטיביסטית מופיעה העיר חיפה ובשנת 2017 זכתה שושקה שלי ב”פסטיבל השרוטים הבינלאומי” בחיפה, בפרס הראשון, “שרוטה ראשית ביקום”. “אחרי הטקס הסתובבתי עם הגביע, בננה מוזהבת, בין פאבים ומועדונים בעיר התחתית באזור הנמל בחיפה ובכל מקום הזמינו אותי למוחיטו וקוקטיילים. הרגשתי מגה סלבית.”

המקרה בחיפה הכעיס אותך?

מאוד. ההחלטה לא לאפשר לשבעת הילדים הדרוזים ללמוד בחיפה הכעיסה אותי במיוחד. חיפה היא עיר שיש בה דו קיום לאורך שנים, ובמשך שנים למדו ילדים דרוזים בחיפה. הם לא רבים, וההצדקה שהם לוקחים מקום של ילדים חיפאים מגוחכת. יש כרגע שבעה עותרים כנגד ההחלטה. הנזק שבהחלטה הזאת, העלבון שחווים הדרוזים, וכל מי שיש לו יכולת הזדהות, לא רק עם הקבוצה שאליה הוא משתייך, שמה הטוב של חיפה כעיר סובלנית, כל אלה מצדיקים מחשבה מחדש ושנוי של ההחלטה האומללה הזאת.

*תגובת עיריית חיפה תתפרסם לכשתתקבל

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות