תלמידי אורט קריית ביאליק התרגשו מסיפוריהם של שלושה גיבורים בעלי מוגבלויות, בציון היום הבינ”ל לזכויות בעלי מוגבלויות

מהי הגבורה בשבילך? עם השאלה הזו התמודדו תלמידי "אורט קריית ביאליק" במסגרת היום הבינלאומי לזכויות האנשים עם מוגבלויות. בעיני תלמידי אורט קריית ביאליק הגבורה היא ניצחון הנפש על הגוף.

תלמידי בית הספר נפגשו וקבלו השראה מהרצאותיהם של פסקל ברקוביץ, רס"ן זיו שילון ומשה טבשי.

פסקל ברקוביץ איבדה את שתי רגליה בתאונת רכבת קשה והיא ספורטאית פרא-אולימפית במקצוע הקייק. פסקל השתתפה ב-3 אולימפיאדות ונבחרה להדליק משואה ביום העצמאות ה- 66 למדינת ישראל.

היא סיפרה לתלמידים על התמודדותה האישית עם מצבי לחץ ומשבר, החתירה למצוינות, הגשמה עצמית ופריסת גבולות.  פסקל שתפה את קהל השומעים תוך הכוונה לחשיבת חיובית ואופטימית.

רס"ן זיו שילון איבד את שתי ידיו בהתפוצצות מטען בעזה בשנת 2012. הרופאים הצליחו לשחזר את ידו הימנית. למרות הפציעה הקשה חזר לשרת בצה"ל. מאז שחרורו בשנת 2016 שילון מגייס כספים לצה"ל ולרפואה בחו"ל ונותן השראה לאלפי אנשים דרך הרצאותיו בפני בני הנוער. לאחרונה הוא סיים את מרתון ברלין עטוף בדגל ישראל.

כמו כן, נפגשו התלמידים עם משה טבשי אשר נפגע בתאונת אופנוע ומאז הוא מרותק לכיסא גלגלים.

במהלך היום קיימו התלמידים משחק כדורסל  נגד נבחרת כדורסל בכיסאות גלגלים בכדי להמחיש את הקושי.

ראש העיר, אלי דוקורסקי, סיפר על היום המשמעותי: “עירינו מצטיינת לא רק בלימודים אלא בחינוך לערכים וקבלת השונה. לא בכדי זכתה קריית ביאליק באות נגישות, היחידה בין הערים בישראל”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות