אחרי שמונה שנים הם יכולים לחייך: נחתם הסכם קיבוצי עם עובדי הכרמלית

אפשר לברך על המוגמר: היום נחתם ההסכם הקיבוצי המיוחל של עובדי הכרמלית. כשמונה שנים לאחר שהחל התהליך היום הוא נחתם ובשבוע הבא יגיעו אל קיצו בישיבת הדירקטוריון. במפגש החשוב היום ישבו יחד עם אבי אדרי יו"ר איגוד עובדי התחבורה גם נבחרים חיפאים מטעם הכרמלית, יו"ר הדירקטוריון תמי ברק, מנכ"ל הכרמלית אבישי כהן, ישראל בן שלום ראש מהתאגידים העירוניים והיועץ המשפטי של הכרמלית עו"ד זוהר ניסים. יו"ר דירקטוריון הכרמלית, תמי ברק בתגובה: "הצטרפתי למנכ"ל הכרמלית אבישי כהן, לישראל בן שלום ראש מהתאגידים העירוניים וליועץ המשפטי של הכרמלית עו"ד זוהר ניסים כדי לסיים את ההסכם הקיבוצי ולחתום ואני מברכת מכל ליבי על החתימה שתאושר ב19.12 בישיבת הדירקטוריון של הכרמלית."
למען עובדי הכרמלית. ברק. צילום מיכה בריקמןלמען עובדי הכרמלית. ברק. צילום מיכה בריקמן

אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה, תחושת ניצחון?

מדובר בהסכם שלקח שמונה שנים לגבש אותו, כשמתוכן שנה אחת של שריפת הכרמלית ואין לזה אח ורע! אבל בסופו של דבר אני שמח שגיבשנו הסכם מצוין, הסכם שעושה סדר בתוך החברה, מתגמל את העובדים כמו שצריך ומייצר מנגנון פיטורים כמו שצריך. בקיצור, כל מה שקשור לתנאי הרווחה ותנאי ההעסקה של העובדים בתוך החברה נמצאים בתוך ההסכם הזה. אני גם אומר שמדובר בקבוצת עובדים מאוד איכותית ומאוד ייחודית שמסיעה קרוב ל-4.5 מיליון נוסעים בשנה שזה מספר לא מבוטל.

למה לקח כל כך הרבה זמן לסגור את ההסכם?

לדעתי, הרבה דברים נפלו פה בין הכיסאות, כולל הממונה על השכר שהמעורבות שלו הייתה לא פשוטה והיינו צריכים לשנות הרבה דברים שהוא נכנס ושינה לנו, אבל בסופו של דבר עם מאמץ מאוד גדול של כל הצדדים הצלחנו לסיים את האירוע הזה ואני שמח שהוא נחתם לפני סוף שנה שככה אנחנו מביאים בשורה מאוד מאוד טובה בסוף השנה לעובדים.

מה ההישגים של העובדים בהסכם?

ההישגים הגדולים הם בעיקר בטבלת השכר המסודרת, לכל עובד יש טבלת שכר מסודרת עם ותק, כלומר ככל שהעובד ותיק יותר ככה השכר שלו יעלה, מה ששומר על העובדים במקום העבודה- יציבות במקום העבודה. בנוסף, כמובן שכל מה שקשור לסדרי עבודה, משמרות ומנגנון פיטורין שמאוד חשוב שכל עובד יהיה לו את הכבוד העצמי, גם כשרוצים לשחרר נהג אז מתייחסים אליו בצורה ראויה, גם זה היה חשוב לנו.

 מתי ההסכם נכנס לתוקף?

לדעתנו זה ייכנס אחרי ה-20 לחודש, ב-19 לחודש יש ישיבת דירקטוריון שבה אמורים לאשר את ההסכם. אנחנו סמוכים ובטוחים שהוא יאושר ומה-20  לחודש הוא כבר ייכנס לתוקף.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות