תלמידי בתי הספר בקריית אתא  ציינו את חג הסיגד של העדה האתיופית

השבוע ציינו תלמידי הישיבה התיכונית את חג הסיגד הנחגג בקרב יהודי אתיופיה. התלמידים קיבלו הרצאה מעניינת על מנהגי החג, הוצגו תלבושות מסורתיות, כלי נגינה שונים שנעשו בעבודת יד ודוכן טעימות של מאכלים מסורתיים אותנטיים. התלמידים ערכו פעילות בנושא מנהיגי הקהילה האתיופית ופועלם ושמעו סיפורי עלייה וקליטה אישיים ומרגשים. במקביל נערך גם בחטיבה העליונה הפנינג חגיגי לציון חג הסיגד שכלל תערוכת עבודות, כלים, מאכלים, מוסיקה וריקודים. כאשר כל השיעורים נפתחו בהרצאה על משמעות החג. בבתי הספר בעיר התקיימו הרצאות במסגרת פרוייקט "סיפור על הדרך". התלמידים שמעו  על סיפורי העלייה האישיים של בני העדה והסברים של משמעות החג.
חג הסיגד- רוגוזין קריית אתא. צילום: דוברותחג הסיגד- רוגוזין קריית אתא. צילום: דוברות

חג הסיגד הינו יום צום לבני העדה האתיופית למטרת טהרה והתחדשות, שנועד לציין את מתן התורה, חידוש הברית בין העם לאלוהים ולעודד את השמירה על הזהות היהודית והמצוות על אחדות הקהילה.

מעיריית קרית אתא נמסר כי קיימת חשיבות עליונה בציון חג הסיגד בבתי הספר בעיר במטרה לאפשר לתלמידים להיחשף לתרבות האתיופית, לחזק את ההיכרות עם ההיסטוריה ובעיקר בכדי להבין את תרומתם האדירה של העולים למארג החברתי בארץ.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות