ראש עיריית קריית ביאליק יוצא למלחמה ביזמי התמ”א 38 שנוטשים ולא מסיימים את עבודתם

קריית ביאליק היא אחת הערים הראשונות בארץ בתחום התחדשות עירונית באמצעות פרויקטי תמ"א 38.

לאור ריבוי הפרויקטים, ישנם גם מקרים לא מבוטלים בהם היזם שחתם על הסכם מול בעלי הדירות וקיבל את היתרי הבנייה מהועדה המקומית, נקלע לקשיים כלכליים תוך כדי ביצוע הפרויקט ועוזב אותו באמצע. כתוצאה מכך, נאלצים בעלי הדירות להמשיך להתגורר בבניין שנמצא בהליך הבניה או לחלופין להוציא סכומים לא מבוטלים עבור השכירות, כאשר אין להם מענה, כתובת וצפי לסיום הבנייה. גם מבחינת החזות העירונית עומד על תילו בניין לא גמור וללא דיירים.

בכדי למנוע מקרים אלו, מקדם ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, בשיתוף הועדה המקומית לתכנון ובנייה קריות ההחלטה המכוונת ליזמים המבקשים לקבל את היתרי הבנייה במסגרת תמ"א 38. בהתאם ליוזמה זו יתבקשו היזמים להביא אישורים המעידים על איתנותה הכלכלית של החברה או לחלופין ערבות בנקאית או אישית שלהם.

החלטה זו תצמצם למינימום את הסיכוי שבעלי הדירות הבוחרים בעצמם את היזם יישארו ללא דירות או בהליך בנייה ממושך במקרה והיזם יפשוט את הרגל או יעלם.

 דוקורסקי: “היום קיימים בעיר 5 פרויקטים בהם היזם עצר את הבנייה, נעלם או נקלע לקשיים כלכליים. המבנים הבלתי גמורים לא רק פוגעים בתושבים המתגוררים בהם, אלה גם מהווים מפגע סביבתי. בכדי שמקרים האלו לא יישנו החלטנו להתנות את קבלת היתר הבנייה בהצגת מצבה הכלכלי האיתן של חברת הבנייה האחראית על הפרויקט”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות