צפו בלעדי: סערה בטירת כרמל. “שוטר במשטרת טירת כרמל החליט שלילדים אסור לבלות בגן ציבורי היכה ילד בן 12.5 ועצר אותו בכוח”

https://youtu.be/ZrFkJWL1v6k
ליל שישי- סוף שבוע אחרון לחופש הגדול בטירת כרמל ובכל הארץ. קבוצה של ילדים בגילאי 12-14 יושבים על החומה ליד גן הציבורי שמיר בטירת כרמל. השעה לערך 23.00 בלילה, כשאז מגיעה ניידת שיטור משולב ובה שוטר מתחנת טירת כרמל (שמו שמור במערכת) וכן שוטר קהילתי. כך מספרת למערכת "ניוזים צפון" גלית אמו של הילד, שהמראות שלו אחרי המפגש עם שוטר תחנת טירת כרמל מסעירים את תושבי העיר: "הבן שלי ישב עם עוד כמה ילדים בגילו- חברים על החומה, אפילו לא בגן הציבורי. זה נמצא ליד הבית שלנו והם העבירו ערב יום שישי. לפי מה שהוא סיפר וגם עדים במקום, הגיעה למקום ניידת שיטור וירד ממנה שוטר מתחנת משטרת טירת כרמל - השוטר בא לבן שלי ובמילים כאלו אמר לו: 'תזדיין מפה עכשיו, תזדיין מפה". הבן שלי, שהוא קטן וממש ציפלון שאל אותו למה הוא אומר להם ככה ולמה הוא מדבר ככה. ואז השוטר התחיל לתפוס את הבן שלי בשני הצדדים של הצוואר והתחיל למשוך אותו בכוח. באותו רגע חברים של הבן התקשרו אליי ואמרו לי להגיע מהר. רצתי לשם וראיתי את השוטר ממשיך לתפוס וממש לחנוק את הבן. ביקשתי שירפה ממנו. אפילו השוטר הקהילתי ביקש ממנו לעזוב, אבל זה לא עזר. "זה הגיע לשלב שהוא ממש הרים בכוח את הבן שלי וניסה לדחוף אותו בכוח לניידת המשטרה. התקשרנו לתחנת המשטרה וביקשנו להזעיק ניידת. הם אמרו לנו שכבר יש באזור ניידת. היו צרחות של אנשים שהיו שם והיו המומים ממה שהשוטר עושה. כולם ניסו לצעוק ולהתערב לטובת הילד. "הגענו בלילה לתחנת משטרת טירת כרמל ושם היה קצין שאמר שהוא מברר את המקרה. הם ביקשו מאותו שוטר ללכת הביתה ולא להישאר בתחנה. אנשים באותו לילה עלו לתחנת טירת כרמל ודרשו הסברים - למה ילדים לא יכולים לשבת בגינה ציבורית בערב? למה שוטר חושב שאפשר לטלטל ולהרביץ ולחנוק ילד בן 12.5?".  

כאמור, המראות והסרטונים שצולמו בזמן התרחשות האירוע, מסעירים רבים בטירת כרמל.

בין היתר התושבים פנו לעירייה ודרשו לדעת האם העובדה שהשוטר דרש מהילדים- נערים להתפנות מהגינה הציבורית זו הוראה של העירייה וראש העיר.

ממשטרת מחוז חוף נמסר בתגובה: “מדובר בפנייה שהתקבלה במוקד 100 בליל שישי, בו נקרא צוות שיטור עירוני לטפל בהפרעת מנוחה על ידי קבוצת בני נוער בגן ציבורי בעיר. נסיבות האירוע והטיפול ייבדקו בהתאם”.

    ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

    כתיבת תגובה

    Back to top button
    נגישות