שכונת אפקה בקרית ביאליק מתאכלסת

אמש, באירוע חגיגי, החל אכלוסה של שכונת הענק נאות אפק (אפקה) בקרית ביאליק, כאשר מאה משפחות ראשונות מתוך כ־4,500 בתי אב שתכלול השכונה, רובם במסגרת מחיר למשתכן, קיבלו מפתחות לביתן החדש וייכנסו לגור בשכונה בימים הקרובים.

180 משפחות נוספות יתאכלסו בשכונה החדשה בחודשים הקרובים, כולן משפחות שיתגוררו בפרויקט הראשון שמגיע לסיומו. במהלך האירוע נערך טקס קביעת מזוזה בבניינים הראשונים בפרויקט שמתאכלסים כעת, כאשר את המזוזה קבעו יחד רב העיר יוסף ישר, שר האוצר משה כחלון, ראש העירייה אלי דוקורסקי והיזמים גיא ודורון לוי. לצד חנוכת בנייני המגורים, חנכה העירייה והמכובדים את בית הספר היסודי החדש "מיתרים" שישרת את ילדי השכונה כבר מהשבוע הבא עם פתיחת שנת הלימודים.

נאות אפק (אפקה) עתידה להיות השכונה המודרנית, עתירת הטכנולוגיות והמפותחת ביותר בחיפה והצפון. היא תכלול כ-4,500 יחידות דיור ויגורו בה אלפי תושבים. השכונה תוכננה כך שתבטיח איכות חיים גבוהה ביותר. היא תכלול שדרה מרכזית, מבני ציבור, תרבות ובילוי ומסחר, גנים ובתי ספר, אצטדיון, שטחים ירוקים ובהם מתקני פנאי ושבילי אופניים ועוד.

יתרון משמעותי נוסף הוא הנגישות הגבוהה, כאשר השכונה נמצאת במיקום מצוין בצמוד לעורק התחבורה הראשי כביש עוקף קריות המוביל למפרץ ולחיפה, לצד חיבור עתידי צפוי לכביש 6. בנוסף לנגישות הגבוהה ברכב פרטי, תעבור בה המטרונית שתספק תחבורה ציבורית נוחה ומהירה.

שר האוצר משה כחלון אמר בטקס: “מרגש להיות כאן לראות מאות משפחות צעירות מגשימות את חלום הדירה במחיר הוגן בקריית ביאליק. עד לפני שנים בודדות מדינת ישראל ספסרה בקרקע על חשבון הזוגות הצעירים. המחירים נסקו ולזוג צעיר שעובד קשה, משלם מסים ומגדל את ילדיו היה בלתי אפשרי לקנות דירה.

הפכנו את המשוואה בכל המדינה כדי לעשות צדק עם הזוגות הצעירים שמגיע להם גם לקבל מהמדינה, ולא רק לתת. קריית ביאליק בהובלת ראש העירייה אלי דוקורסקי פעלה באומץ רב להיות מהראשונות בארץ לבנות שכונה חדשה של מחיר למשתכן, ולכן היא מהראשונות ליהנות מפירותיה. אני מאחל לתושבי השכונה החדשים להיכנס ברגל ימין וליהנות  מהבית החדש ומהשכונה החדשה”.

ראש העירייה אלי דוקורסקי, הוסיף: “היום החזון והחלום הופכים למציאות. השכונה החדשה נחנכה לאחר 16 שנים שבהן לא הוקמו שכונות חדשות בעיר. מי שרכש פה דירה עשה את עסקת חייו והשקיע במניה בטוחה. השכונה שוכנת בין שמורות הטבע עין אפק ונחל נאמן, בסמיכות לעורקי תחבורה ראשיים, בעיר בה חינוך, תרבות וספורט הם אורח חיים”.

היזם גיא לוי, מנכ”ל משותף בחברת גיא ודורון לוי הבונה כאלף יחידות דיור בשכונה והחברה הראשונה לאכלס, סיכם: “אנחנו מחלוצי מחיר למשתכן. ניתנה לנו הזכות לראות אלפי אנשים שמחים לאחר שקיבלו דירות במחיר מונגש”.

 

צילום: דוד ולדמן

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות
Close
Close