פרסום ראשון: ביום שני הפגנת מחאה של כל בעלי העסקים במושבה נגד קליש רותם: “היא וצוק הבטיחו הרים וגבעות והפרו כל הבטחה. הם גומרים את העסקים”. כל הרחוב יוחשך ובעלי העסקים יציבו שולחנות בציר התנועה

לבעלי העסקים במושבה הגרמנית ובכל שדרות בן גוריון בחיפה נמאס מהפרת ההבטחות של ראש העיר, עינת קליש רותם ושל ממלא מקומה, נחשון צוק.

אז הם החליטו שהם שוברים את הכלים ויקיימו ביום שני בערב, בשעה 20.00 הפגנת מחאה מקורית, בה הם יביעו את מחאתם על כל ההבטחות שקליש רותם ונחשון צוק נתנו להם ערב הבחירות ואף לאחריהם - ולדבריהם הפרו את כולן. כל העסקים בשעה זו ישבתו, כל הרחוב והעסקים יוחשכו וכל המסעדות יוציאו לציר התנועה שולחנות וכיסאות ובמשך שעה יחסמו את התנועה כמחאה, הכל תחת אישור המשטרה.

אייל, הבעלים של מסעדת הוואנה בחיפה בשדרות בן גוריון, מספר ל"ניוזים צפון", מה הביא את בעלי העסקים לשבור את הכלים מול קליש וצוק: "אנחנו משלמים מיסים של אזור תיירותי ואין תיירים בכלל. זה אבסורד. קליש וצוק ישבו מספר פעמים איתנו גם לפני הבחירות ואפיו אחרי והבטיחו לנו הרים וגבעות - והכל כדי להביא תיירים למושבה ולמקום הכי יפה בעיר. הם הבטיחו לעשות כמה וכמה דברים כדי להחיות את המקום ולעזור לכל בעלי העסקים כאן. הבטיחו והבטיחו ובפגישה האחרונה עם נחשון צוק הכל התפוצץ לנו בפנים כשהוא אמר לסוחרים: 'אין לנו כסף לעשות את זה'".

  מה הם הבטיחו לכם ולא קיימו?   "הם לא קיימו כלום. הבטיחו לאשר הצבת דוכנים לאורך שדרות בן גוריון, כדי למשוך חיפאים ותיירים. הבטיחו לשים תאורה יפה שתישאר כל השנה, הבטיחו לקיים אירועים ולסגור את הרחוב לאירועים מיוחדים. אז הבטיחו...". אייל אומר כי בעוד צוק וקליש רותם טוענים כי אין כסף לממש אף הבטחה, הם הסוחרים רואים שכסף רב מופנה לשוק תלפיות ולעוד פרויקטים שקרובים לליבם של השניים: "הם כאילו מזיזים אותנו הצידה ולא סופרים אותנו. הם גומרים אותנו, ובמקום לעזור לאחד מהרחובות הכי אטרקטיבים בחיפה, הם פשוט חונקים אותנו. אז החלטנו שמספיק לנו הפגישות עם נחשון צוק שמושך ומושך ובסוף מגלה שאין בכלל כסף לכלום. החלטנו להשמיע את הקול שלנו ושכולם ידעו מה קורה כאן בחיפה".

כאמור- ביום שני ב-20.00 בערב יוחשך כל ציר בן גוריון, יוחשכו כל העסקים לאורכו וכל המסעדות יוציאו החוצה לציר התנועה את השולחנות והכיסאות ויסגרו את הציר לתנועה, למשך שעה אחת.

המחאה הזאת של בעלי העסקים באה ביום לא מוצלח מבחינה תיירותית לעיר ולקליש רותם, לאחר שמנכ”ל משרד התיירות הודיע על הקפאה סופית של התקציבים לפרויקט האורות שהיה אמור לקום בעיר ולמשוך אליו תיירים ולאר שאף הודיע כי המשרד שוקל בכובד ראש להפסיק להעביר תקציבים לפיתוח התיירות לעירייה בראשות קליש רותם.

 

 

 

 

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות