עיריית קריית ביאליק זכתה בתביעה נגד תאגיד הביוב שפרעם, שהזרים מי ביוב לאזור וגרם למפגע תברואתי ומכת יתושים

עיריית קריית ביאליק זכתה בתביעה נגד תאגיד מים וביוב סובב שפרעם ומשרד להגנת הסביבה, שהוגשה בעקבות הזרמת מי ביוב לתעלות הפתוחות שגרמו לדגירת יתושים ופגיעה בתושבי העיר.

לתביעה זו קדם מכתב חריף ששלח ראש העיר אלי דוקורסקי למשרד להגנת הסביבה, בו הפציר לעצור באופן מיידי את המעשה הבלתי חוקי של תאגיד סובב שפרעם, אשר מזרים ביוב אל תעלת ההגנה, הנמצאת בתחום המועצה האזורית זבולון, מרחק קצר מהעיר קריית ביאליק.

דוקורסקי ציין כי הזרמת הביוב לתעלה הפתוחה גורמת להיווצרות מוקדי דגירה ליתושים ואלו מורגשים היטב בתחום השיפוט של קריית ביאליק. דוקורסקי: "התנהלות התאגיד חסרת אחריות, פוגעת בבריאות הציבור וגורמת למטרד סביבתי קשה". דוקורסקי דרש את התערבות המשרד בסילוק המפגע, הפסקת הזרמת הביוב, ייבוש התעלות והדברתן.

היות והמפגע לא טופל, תבעה עיריית קריית ביאליק את תאגיד המים ואת המשרד להגנת הסביבה וכאמור זכתה .

בית המשפט המחוזי בחיפה קבע כי יוקם צוות פעולה שיכלול נציג מטעם עיריית קריית ביאליק ונציג מטעם התאגיד. כל תקלה תדווח לאלתר לצוות הפעולה ותתוקן תוך 24 שעות מרגע קבלת ההודעה. ככל שהתקלה לא תטופל תהיה רשאית עיריית קריית ביאליק לטפל בפתרון הבעיה בעצמה ולחייב את התאגיד בתשלום בגין העבודות.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות