עצומה של הורים בבית הספר “חופית” בשער עלייה נגד הפעלת בית הספר הדו לשוני: “הפילו את זה עלינו, בלי לשאול אותנו. שיקחו לאחד מבתי הספר בכרמל”

עד השנה, בית הספר הדו לשוני בחיפה פעל בבית הספר אחמדיה בכבביר. אלא שבית הספר בו 4 כיתות דו לשוניות וכמאה תלמידים , לא יכול להמשיך להיות באחמדיה ולכן בעיריית חיפה חיפשו איפה לעביר אותו. הפיתרון הראשון היה בית ספר "יבניאלי" בקריית אליעזר. אלא שאז קמה מחאה של הורי בית הספר שהתנגדו להגעת תלמידים מהמגזר הערבי אל בית הספר של ילדיהם, וכך עיריית חיפה ומחזיקת תיק החינוך - סיגל ציוני מיהרו להתקפל והודיעו כי בית הספר הדו-לשוני לא יעבור ל"יבניאלי". לפני יותר משבועיים קיבלו הורי בית הספר "חופית" בשכונת שער עלייה בחיפה הודעה ממנהלת בית הספר, לפיה בית הספר הדו לשוני יעבור ל"חופית". אחת האימהות סיפרה ל"ניוזים צפון": "בהודעה שהמנהלת שלחה לנו בהתחלה, היא הדגישה שכיתות הדו-לשוני ילמדו בנפרד מהכיתות של הילדים שלנו. בשיחה שעשתה איתנו כעבור כמה ימים, היא התחילה לומר דברים שונים ואמרה שיש מצב שבעוד שנה, יוחלט למזג את בתי הספר. אנחנו לא ברירת המחדל של עיריית חיפה ושל העיר. אם הורי יבניאלי התנגדו 'לארח' תלמידים מהמגזר, וויתרו להם, למה הם זורקים את זה עלינו? יש כאן אוכלוסייה מעט מוחלשת מזו שיושבת בבתי הספר למעלה בכרצל. אז מה זה אומר, שלנו אין זכות דיבור כי אנחנו לא שווים כמו אלו בדניה ובכרמליה?". ההורים החליטו להחתים עצומה, עליה חתמו עשרות הורים כבר, הקוראת לבית הספר ולעיריית חיפה, למנוע את קיום בית הספר הדו-לשוני ב"חופית".  

אחת האימהות הוסיפה עוד וסיפרה: “כשבאנו לדבר עם המנהלת ודרשנו הסברים, האם אנחנו פחות נחשבים מהורי יבניאלי או כל בית ספר אחר, היא התחילה לצעוק עליי. סליחה? אם היינו רוצים שהילדים שלנו ילמדו יחד עם ילדים מהמגזר, הייתי כבר רושמת אותם שנה שעברה לכבביר”.

ממשרד החינוך לא נמסרה תגובה בשם מנהלת בית הספר, אם וכאשר תינתן, נביא אותה במלואה.

מעיריי חיפה לא נמסרה עדיין תגובה.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות