עדויות מאירוע הריגת סולומון טקה. השוטר בחקירה ראשונה: “לא יריתי כדי להרוג, יריתי לעבר הרגליים, לא ברור איך הכדור פגע בחזה של הצעיר”

הבוקר עולות כמה עדויות מההתרחשות שהביאה אתמול להריגתו באופן טראגי של הצעיר בן ה-18, סולומון טקה. מה הביא למקרה שהביא להריגתו של הצעיר, לפי גרסת הנוכחים במקום ולפי גרסה ראשונה שמסר השוטר היורה למח"ש. סולומון טקה שהה במועדון נוער "נירים" שנמצא במקום. זמן קצר לפני האירוע שהביא למותו, הצעירים יצאו יחד עם המדריכים להפסקה בחוץ. המדריך של הצעירים ושל סולומון שהיה במקום סיפר הבוקר: "יצאנו להפסקה וישבתי לעשן כשאני משוחח עם סולומון עצמו ועם חבר שלו. פתאום לידינו התחיל ויכוח בין כמה חברה, לא משהו רציני. סולומון קם והלך לראות מה קורה, וכעבור ממש זמן קצר מאוד נשמעה ירייה. רצנו למקום וראיתי את סולומון מוטל שם. אחת המדריכות התחילה לבצע בו החייאה ואני הרחקתי משם את הצעירים שהיו נסערים". המדריך מתייחס לטענות השוטר היורה שסיפר כי הוא הותקף על ידי הצעירים באבנים ואף נפצע: "ראיתי אותו מסתובב שם גם בזמן שניסינו החייאה, הוא לא נראה פצוע. מה שנראה תמוה, זה שהמשטרה הגיעה לפני מד"א שאני התקשרתי והזעקתי את מד"א". בחקירה ראשונית של השוטר מול חוקרי מח"A, סיפר השוטר כי שהה בגינה סמוכה למועדון "נירים" עם אשתו ושלושת ילדיו בגילאי 7 חודשים עד 7 שנים. לדבריו, פתאום קבוצת נערים החלה להכות צעיר אחר. הוא התקרב וניסה לחלץ את הצעיר ואז לדבריו הצעירים האתיופים החלו לידות בשוטר אבנים.  

לדבריו, הוא חש איום ממשי לאחר שאבנים פגעו בראשו ובכתבפו ולכן הוא שלף את נשקו וירה. לדבריו – הוא לא ירה לעבר הגוף של סולומון או מי מהנערים, אלא כיוון לעבר הרגליים. לדבריו, מסיבה שלא ידועה לו הכדור הוסט ופגע בבית החזה של סולומון טקה ז”ל והביא למותו של הצעיר”.

הצעירים שנכו במקום אמרו הבוקר: “אם לא היינו שחורים, השוטר לא היה שולף אקדח מולנו”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות