הורי גני הילדים בחינוך המיוחד בחיפה קיבלו הודעה שבועיים לפני החופש: לילדים לא תהיה קייטנה, כי אין כסף לסייעות. “פוגעים בילדים שדווקא הכי צריכים קייטנה”

הורי אשכול גני פלורה וגן מיחא - של החינוך המיוחד בחיפה, נדהמו לקבל הודעה מהגננות והממונות על גני מיחא בזו הלשון: "לאחרונה עולה בעיה בהעסקת סייעות במהלך חופשת הקיץ. לאחר נסיונות רבים להגיע להסדר לא נראה פתרון באופק. לפיכך, אני נאלצת להודיע לכם, כי ללא סייעות, לא תתאפשר הפעלת קייטנה". ועוד הוסבר להורים: "הפסיקו את התשלום לסייעות על הקייטנות מבלי להודיע. - כלומר יקבלו את אותו שכר על יולי-אוגוסט בין אם יגיעו לעבודה ובין אם לא. אין שכר נוסף. - בנוסף גם אם יאשרו את הקייטנות, עדין יש חוסר של 15 ימים ללא סייעות בקייטנות, אי אפשר לקיים פעילות בצורה כזאת. - מדובר על כל גני החינוך המיוחד בחיפה - הפיקוח יודע - מנהל המחוז יודע". ההורים הנדהמים גילו כאמור, לתדהמתם שדווקא ילדיהם בחינוך המיוחד שחייבים להיות עם פיתרון לחודשי הקיץ והם יותר מכולם חייבים קייטנות, שבועיים לפני תחילת החופש הגדול נמצאים מול שוקת שבורה. לירז, אמא לילד בגן מיחא אומר בכאב: "מה אנו ההורים אמורים לעשות? אין לנו סידור אחר לילדים המיוחדים שלנו ולהשאיר אותם חודשיים בבית זה לא פתרון אנושי או מציאותי. אנחנו שבועיים לפני החופש הגדול ומדובר בלא פחות משערורייה. אנחנו ההורים לילדים הכי נזקקים ודווקא להם אין פתרון".  

רונית – אם לילד באשכול פלורה: “העירייה והעומדת בראש לא סופרים אותנו. אין להם שום רגישות לילדים, להורים והם עושים דברים בלי כל מחשבה על התוצאות. בבקשה שראש העיר וכל האנשים במחלקת החינוך יבואו אלינו הביתה ויבינו איזה נזק נעשה לילד כמו שלנו, שמוצא את עצמו בבית סגור בזמן שילדים אחרים נהנים מפעילויות הקיץ”.

מעיריית חיפה נמסר בתגובה: “עיריית חיפה פועלת על מנת לאפשר לכל ילדי העיר ליהנות מקייטנות הקיץ  קייטנות גני פלורה  וגני מיח”א יפעלו בתקופת הקיץ עם סיעות החינוך המיוחד והילדים יזכו למענה מקצועי וחם”.

נכון להבוקר – להורים נודע כי היום אמורה להתקיים פגישה בין גורמים בעירייה לסייעות ואמורים לנסות ולהגיע להסדר איתן שיאפשר מתן קייטנות גם לילדי החינוך המיוחד.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות