עיריית קריית ביאליק במיזם חדש – משורר בעירו

ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, נפגש עם 4 משוררים שיצירותיהם נבחרו מתוך 30 עבודות של התושבים שנענו לאתגר המיזם "משורר בעירו" ושלחו שירים

ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, נפגש עם משוררים שיצירותיהם נבחרו לעטר את המרחב הציבורי בעיר.

במסגרת המיזם “משורר בעירו” פרסמה עיריית קריית ביאליק קול קורא למשוררים תושבי העיר בכדי לבחור את יצירותיהם שיתפרסמו על גבי לוחות שייתלו על מבני חינוך ותרבות ובפארקים ציבוריים. מעל 30 תושבים נענו לאתגר ושלחו את יצירותיהם. ועדה מיוחדת שראשות מנכ”ל העירייה, ליאור טרגן, בחרה 4 שירים: “הזדקקות”  מאת ענת  גרי  לקריף, “חיים  נחמן”  מאת  יוסי דואק, “זו  עירי  קריית  ביאליק”  מאת  רון חיה ו”אלומות האור” מאת  לידור  שטרנברג.

דוקורסקי ביקש לפגוש את הזוכים בכדי לברכם באופן אישי, והודה לתושבת העיר חגית מנדרובסקי, שהגתה את רעיון הפרויקט.

יוזמה זו מצטרפת ליוזמות נוספות של העירייה כגון טיילת רבין, בה פרושות עמדות עם סיפורי הילדים מהפרויקט :”ילדי קריית ביאליק מספרים”.

“מהיום שנבחרתי לתפקיד ראש העירייה החלטתי להשקיע בעידוד הקריאה החל מהגיל הרך”, מסר ראש העירייה. “מעל עשור מדי שבוע אני מבקר בכיתות א’ בעיר ומקריא להם ספר בשעת סיפור. במהלך השנה נאספים סיפורים פרי עטם של הילדים ואנו מפרסמים אותם בספר המחולק בסוף השנה לנשיא המדינה, לשר החינוך ולתלמידים עצמם”. לדברי ראש העירייה הפרויקט החדש הוא נדבך נוסף להעלאת קרנם של אנשי הספר, סופרים ומשוררים של קריית ביאליק.

בתמונה: ראש העירייה, אלי דוקורסקי וחברי ועדת הפרס עם המשוררים הזוכים

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close