בעלי עסקים בחיפה נדהמו לקרוא שראש העיר מקדמת הבאת משאיות אוכל. “אנחנו קורסים ונסגרים, במקום לעזור להחיות עסקים, היא מביאה לנו עוד מכת מוות בשביל טרנד שלה?”

לפני כשעתיים ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, הכריזה בדף הפייסבוק שלה שהיא מתכוונת להביא לעיר "פוד טראקס" - דהיינו משאיות אוכל שונות. היא התגאתה כי הדבר קיים במדינות כמו ארצות הברית ואוסטרליה. אלא שבעוד ההכרזה יכולה לשמח חובבי אוכל וקולינריה, הדבר הדהים בעלי עסקים בעיר שמתקשים לשרוד בשנים האחרונות ונאבקים על הפרנסה שלהם. כבר כמה שנים שעסקים במרכז הכרמל ובעיר התחתית נסגרים ובעלי מקומות הבילוי - בעיקר בתי קפה ומסעדות, מתקשים להתקיים תחת נטל מיסים כבד וקשיים להביא מבלים ותיירים. רק בישיבת המועצה האחרונה, אותה ראש עיר ניסתה לתרץ את הצבת המדחנים לחניה בחופי חיפה, בכך שזה בא לבקשת בעלי המסעדות ובתי הקפה במקום - שמחסור בחניות פוגע בהם. דוד, בעל מזנון בהדר אומר ל"ניוזים צפון": "אנחנו נדרשים לשלם מיסים על שילוט, על רישיון, על כשרות, על תברואה, על מקרר. אנחנו קורסים כדי להתקיים ולהביא פרנסה מינימלית הביתה, ובאה ראש העיר ובמקום לעזור לעסקים הקיימים היא מכניסה אלינו מתחרים שלא נדרשים לכל המיסים האלו ופשוט נותנת לנו מכת מוות". אורן, בעל עסק מהכרמל אומר: "אולי אותה זה משעשע להביא את 'הצעצועים' האלו, אבל עלינו היא גומרת. אין מחשבה, ראש העיר הזאת לא חושבת לא על התושבים, לא על העסקים ולא על אף אחד, חוץ מעל עצמה ואיך היא תצטלם ליד משאית אוכל כזאת".  

עו”ד רועי שחם: “זה ביזיון. לא מספיקה הקריסה של העסקים בעיר והנטל הכבד שרובץ עליהם עם הקשחת מתן ההיתרים והאכיפה, מכניסים כעת מתחרים שיפעלו תחת תנאים מקלים, בפורמט שאפילו במרכזי אוכלוסין צפופים מתקשה להצליח. מקווה שהחרפה הזו תיעצר ומייד”.

אייל, תושב חיפה תוהה: “כל העסקים ממרכז הכרמל עד חורב בגסיסה מתקדמת/סגורים. הציר מת. הארנונה בלתי אפשרית ואין לקוחות שיחזירו אותה. מתי תטפלי בזה ולא בלדאוג לטרנדים של עסקים מבחוץ? מה את עושה לעיר הזאת?”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות