מנהלי בתי הספר בחיפה דרשו מילדות בכיתה ג’ ו-ב’ לחזור הביתה ולהחליף ממכנסיים קצרים. מחר תתקיים הפגנת הורים מול בתי הספר

תופעת המכנסיים הקצרים והאיסור על ילדות לבוא עימם לבית הספר פשטה גם בחיפה. מחר- הפגנת הורים מול בית ספר "אהוד" ולמה ילדה בכיתה ב' וילדות בכיתה ג' מ"הרצל" נקראות לשוב לביתן ולהחליף את המכנסיים הקצרים. מה ענתה סיגל ציוני ועיריית חיפה שקיבלו פנייה מההורים? רמז: לא הרבה

מנהלי כמה מבתי הספר היסודיים בחיפה החליטו שגם אצלם ילדות קטנות- תלמידות כיתות ב’ ו-ג’ לא יוכלו להגיע לבית הספר עם מכנסיים קצרים. כמה מהם אף הגדילו לעשות והזמינו את ההורים שיקחו את הילדות הביתה ויחליפו להם למכנס עד הברך.

ההורים החליטו לא לשתוק ומחר בבוקר ב-07.45 מתארגנת הפגנת הורים מחוץ לבית הספר “אוהד” בעיר.

רק לפני מספר ימים הורים סיפרו כי בבית הספר “איינשטיין” לדבריהם: “התקיים מסדר בושה לבנות, מול כל הכיתה בתוספת איומים ועונשים לסוררות, שהגיעו במכנסיים קצרים”.
בבית ספר הרצל הזעיקו הורים באמצע היום להגיע להחליף לבתם בכיתה ג’ את המכנסיים שלא כיסו מספיק את הרגלים.
בבית ספר אהוד מבקשים לאכוף בנוקשות, ולבנות בלבד, מכנסים עד הברך, ואיסור על חצאית קצרה גם אם יש תחתה טייץ.

אמא לילדה בבית ספר “אוהד” סיפרה ל”ניוזים צפון”: “הבת שלי לומדת בכיתה ב’. היא לובשת בבוקר מה שאני מכינה לה. פתאום המנהלת קוראת לה אליה ואומרת לה שהיא לא תבוא יותר עם השורטס. זאת ילדה בת 8, מה כבר היא יכולה להראות עם מכנסיים קצרים? פניתי למחזיקת תיק חינוך, סיגל ציוני, שלא טרחה בכלל לחזור אלינו בתשובה ורק אמרה ביובש שאלו נהלים. עד עכשיו לא קרה כלום, מעכשיו נכנסנו להיות במדינה כמו באיראן? מה קורה כאן?”.

 

 

ההורים שהכריזו על הפגנת מחאה מול בית הספר “אהוד” מחר, יום רביעי בבוקר לפני פתיחת הלימודים, טוענים כי פנו לעיריית חיפה שתצטרף לעיריות וראשי עיר רבים אחרים ותצא נגד התופעה הזאת. אך כאמור, מעיריית חיפה לא נענו עד עתה לקריאות ופניות ההורים.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: “ההחלטה על קוד הלבוש של התלמידים נקבעת על ידי מנהלי בתי הספר והצוות החינוכי הבית ספרי. המשרד סומך על שיקול דעתם המקצועי בנושא”.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close