מנהלי בתי הספר בחיפה דרשו מילדות בכיתה ג’ ו-ב’ לחזור הביתה ולהחליף ממכנסיים קצרים. מחר תתקיים הפגנת הורים מול בתי הספר

מנהלי כמה מבתי הספר היסודיים בחיפה החליטו שגם אצלם ילדות קטנות- תלמידות כיתות ב' ו-ג' לא יוכלו להגיע לבית הספר עם מכנסיים קצרים. כמה מהם אף הגדילו לעשות והזמינו את ההורים שיקחו את הילדות הביתה ויחליפו להם למכנס עד הברך. ההורים החליטו לא לשתוק ומחר בבוקר ב-07.45 מתארגנת הפגנת הורים מחוץ לבית הספר "אוהד" בעיר. רק לפני מספר ימים הורים סיפרו כי בבית הספר "איינשטיין" לדבריהם: "התקיים מסדר בושה לבנות, מול כל הכיתה בתוספת איומים ועונשים לסוררות, שהגיעו במכנסיים קצרים". בבית ספר הרצל הזעיקו הורים באמצע היום להגיע להחליף לבתם בכיתה ג' את המכנסיים שלא כיסו מספיק את הרגלים. בבית ספר אהוד מבקשים לאכוף בנוקשות, ולבנות בלבד, מכנסים עד הברך, ואיסור על חצאית קצרה גם אם יש תחתה טייץ. אמא לילדה בבית ספר "אוהד" סיפרה ל"ניוזים צפון": "הבת שלי לומדת בכיתה ב'. היא לובשת בבוקר מה שאני מכינה לה. פתאום המנהלת קוראת לה אליה ואומרת לה שהיא לא תבוא יותר עם השורטס. זאת ילדה בת 8, מה כבר היא יכולה להראות עם מכנסיים קצרים? פניתי למחזיקת תיק חינוך, סיגל ציוני, שלא טרחה בכלל לחזור אלינו בתשובה ורק אמרה ביובש שאלו נהלים. עד עכשיו לא קרה כלום, מעכשיו נכנסנו להיות במדינה כמו באיראן? מה קורה כאן?".    

ההורים שהכריזו על הפגנת מחאה מול בית הספר “אהוד” מחר, יום רביעי בבוקר לפני פתיחת הלימודים, טוענים כי פנו לעיריית חיפה שתצטרף לעיריות וראשי עיר רבים אחרים ותצא נגד התופעה הזאת. אך כאמור, מעיריית חיפה לא נענו עד עתה לקריאות ופניות ההורים.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: “ההחלטה על קוד הלבוש של התלמידים נקבעת על ידי מנהלי בתי הספר והצוות החינוכי הבית ספרי. המשרד סומך על שיקול דעתם המקצועי בנושא”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות