משלחת בני נוער מגרמניה ביקרה בקרית ביאליק והתארחה במשפחות בני הנוער הישראלים

עיריית קרית ביאליק מקיימת מזה 12 שנים קשר הדוק עם בית הספר הנוצרי מהיידלברג והמשלחת זו היא נדבך נוסף בפיתוח קשרי חוץ של העיר. במהלך הביקור סיירו התלמידים יחד עם המארחים הישראלים במקומות רבים בארץ, ביקרו ב"יד ושם", קיימו מפגש מרגש עם הקהילה האתיופית ושמעו את סיפור עלייתה ארצה דרך סודאן, השתתפו במפגשים בנושא אקטואליה, השואה, הזהות הלאומית, יחסי ישראל – גרמניה ויחסה של התקשורת הזרה אל ישראל. גולת הכותרת של הביקור היתה השתתפותם בטקס יום השואה ובטקס יום הזיכרון לחללי צה"ל ומערכות ישראל העירוניים שהשפיעו על האורחים עמוקות לפי דבריהם.

בית הספר אליזבת וון תדן הוא בית הספר נוצרי המנחיל לתלמידיו פלורליזם דעות. בבית הספר משתתפי פרויקט חילופי הנוער לומדים קורס שנתי על ישראל  ויהדות . הפרויקט ממומן על ידי Hopp foundation   הדוגלת בחיבור בין בני הנוער גרמנים וישראליים ועיריית קריית ביאליק. מטרת הפרויקט להעמיק את הקשרים החברתיים והתרבותיים בין בני הנוער. בעקבות הפרויקט של חלופי נוער זכו לאחרונה עבודות הגמר של התלמידים הגרמנים בתחרות הארצית בגרמניה במקומות הראשונים. העבודות עסקו בנושא גזענות, הדרה ואנטישמיות DON’T FORGET SHOW RESPET” .

ראש העירייה אלי דוקורסקי שתומך ומעודד את העמקת הקשרים בין ישראל לגרמניה מסר: “לחילופי הנוער בין ישראל לגרמניה יש חשיבות רבה ליצירת בניית עתיד משותף וטוב יותר לילדינו”.

בחודש יולי תצא משלחת גומלין של בני הנוער הישראלים להיידלברג, גרמניה.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות
Close
Close